Science Café s viroložkou Leticií Botellou Sánchez

08. 10. 2020 08. 10. 2020 Online událost

Science Café s viroložkou Leticií Botellou Sánchez

Česká kancelář pro výzkum a inovace (CZELO), České centrum Brusel, Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci a Mendelova univerzita v Brně zvou na popularizační diskusi s viroložkou Leticií Botellou Sánchéz. Již osmnáctý večer debatního cyklu Science Café v Bruselu proběhne online. Připojit se může opravdu každý,8. října 2020 v 18:00 CET. Online stream nabízí jedinečnou možnost setkání  široké veřejnosti s odborníky z celého světa včetně otevřené diskuze. 

Dr. Leticia Botella Sánchez působí ve Výzkumném centru pro studium patogenů na Mendelově univerzitě v Brně. Hlavním okruhem jejího výzkumu jsou pak zejména nové druhy virů. Svůj výzkum soustřeďuje na mykoviry – tzn.viry, které napadají houby. Zabývá se mimo jiné rostlinnou a stromovou patologií a zkoumá dopad nežádoucích hostitelů na celkovou úroveň ekosystému. Mykoviry napadají převážně lesní porosty a stávají významnou hrozbou pro životní prostředí. Mohou mít však i pozitivní dopad. Jaký? Na to se můžete zeptat dr. Sánchez.

Poznámka: Otázky můžete pokládat přes aplikaci Slido, Facebookový účet není podmínkou ke sledování diskuze.

Kdy: 8. 10. 2020 od 18:00

Kde: Online (registrace zde) na Facebooku Českého centra

Organizátoři: CZELO, České centrum Brusel, Kancelář Jihomoravského kraje pro mezinárodní spolupráci, s podporou Velvyslanectví ČR v Belgii.

Informace o události

  • Název události: Science Café s viroložkou Leticií Botellou Sánchez
  • Datum: 08. 10. 2020 08. 10. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události