Česká nová vlna 2.0

16. 01. 2021 28. 02. 2021 Stream Art Gallery

Výstava současné české malby a skla v Stream Art Gallery v Bruselu. Libor Antl, Milan Houser a Jaroslav Wasserbauer v premiéře v Belgii – plátna a tradice českého skla k vidění od 16. 1. do 28. 2. 2020 (privátní vernisáže každou sobotu konání výstavy, individuální přístup po předchozí rezervaci, viz níže).

Práce Milana Housera se těžce zařazují do obecně známých kategorií. Možná není podstatné, zda se v jeho pojetí jedná o obrazy či objekty, zda patří ke skupině formálních vyznavačů geometrické abstrakce… Důležité je, že skrze barevnou plochu otvírá prostor, umožňuje nám vnímat pohyb, intenzitu světla, blízkost stínu, nabízí prožitek uplývání času. Milan Houser vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1993-2000), ve své rané tvorbě maloval i fotografoval světelné odrazy různých předmětů a jejich stíny. V ČR jej zastupuje DSC Gallery.

Milan Houser na plátno lije kbelíky barevných laků. Nechává je zrát měsíce, roky. Autora, který se plátna jedinkrát nedotkne štětcem, výsledek často překvapí.“ Recenze Ihned.cz

Libor Antl experimentuje s různými médii malby – v jeho sbírce najdeme akvarely, akryl, olej, pryskyřice a různé laky. Dlouhá fáze vývoje specifického stylu a zdokonalování techniky malby mají za výsledek prostor umožňující pohyb, intenzitu světla, průhlednost tvarů a jejich levitaci. Libor Antl je fascinován vesmírem, prostorem a časem v něm – sugestivní využití organických forem a barevných kontrastů spolu s precizní prací a časem ponechaným práci barev diváka okouzlí svojí magií. (web)


Jaroslav Wasserbauer volně navazuje na silnou tradici české sklářské školy, která se formovala na přelomu 50. - 60. let 20. století. Po studiu na Střední odborné škole sklářské ve Světlé nad Sázavou pracoval jako brusič ve sklárně Bohemia v Josefově dole a od roku 1988 má vlastní ateliér ve Ždáru nad Sázavou. Jako jeden z mála sklářských výtvarníků pracuje výhradně sám ve všech fázích realizace díla - skica, sádrový model, tavení skla, následné chladnutí a jeho povrchové úpravy a broušení. Někdy k elementárnímu tvaru své sochy přidává skleněné segmenty napodobující vegetativní tvary sasanek a podmořských hub, které ho fascinují. Práce Jaroslava Wasserbauera jsou zastoupeny v mnoha privátních i institucionálních sbírkách po celém světě. (zdroj)


ADRESA

  • Rue Faider 28A, Saint-Gilles

OTEVÍRACÍ DOBA

  • čtvrtek – neděle 11:00 – 18:00 a středa po rezervaci (email viz níže)
  • Privátní vernisáž každou sobotu konání výstavy od 18:00 do 20:00 (rezervace dle dostupné kapacity na [email protected])

VÝSTAVĚ UDĚLIL ZÁŠTITU J. E. PAVEL KLUCKÝ, VELVYSLANEC ČR V BELGII.

Místo konání události
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Česká nová vlna 2.0
  • Datum: 16. 01. 2021 28. 02. 2021
  • Místo konání: Stream Art Gallery
  • Adresa: Rue Faider 28a, 1060 Saint-Gilles, Belgie

Podobné události