Kultura, věda a image státu: Veřejná a kulturní diplomacie České republiky

St 17. 02. 2021 11:00 Online událost

Co v mezinárodních vztazích zmůže měkká síla? Umí Česká republika využívat svého potenciálu v oblasti kulturní diplomacie? Jaké jsou trendy veřejné a kulturní diplomacie a jak je ovlivnila pandemie? Diskuse doplňuje podcastovou sérii Jazzman versus špioni: Umění jako tajná zbraň mezinárodní politiky.

Debatu můžete sledovat 17. února od 11h živě na Facebooku Českého centra Brusel zde.

Hosté: 

  • Tomáš Petříček, ministr zahraničních věcí ČR

Tomáš Petříček je absolventem doktorandského oboru mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Dále absolvoval studia na bruselském Centre Européen de Recherches Internationales et Stratégiques v oboru Governance a rozvojová politika a na University of Warwick v oboru Mezinárodní politická ekonomie.

  • Jitka Pánek Jurková, ředitelka Českého centra Brusel 

Jitka Pánek Jurková se dlouhodobě zabývá výzkumem a praxí kulturní diplomacie. Je autorkou podcastu Jazzman versus špioni: Umění jako tajná zbraň mezinárodní politiky, od roku 2017 je ředitelkou Českého centra Brusel. Doktorský titul získala na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. 

  • Eliška Tomalová, šéfka Katedry evropských studií IMS FSV UK

Eliška Tomalová působí na akademické půdě - Ústavu mezinárodních vztahů a Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zaměřuje se na francouzskou zahraniční́ politiku, je autorkou a spoluautorkou řady publikací na téma kulturní diplomacie. 

  • Petr Drulák, Předseda Rady Ústavu mezinárodních vztahů, profesor politologie, velvyslanec ČR ve Francii 2017–2019 

Petr Drulák je český politolog, v letech 2004 až 2013 ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, dnes Předseda Rady ÚMV. Od 2014 do 2015 zastával funkci prvního náměstka ministra zahraničních věcí ČR, v letech 2017 až 2019 působil jako velvyslanec ČR ve Francii.

Moderovat bude Filip Nerad

Filip Nerad vystudoval historii se zaměřením na dějiny mezinárodních vztahů. Od roku 2006 působil v České tiskové kanceláři, kde se zaměřoval na dění v zahraniční i domácí politice. Od 2016 do 2018 byl zpravodajem Českého rozhlasu v Bruselu, dnes působí v ČRo jako analytik. 

 

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Kultura, věda a image státu: Veřejná a kulturní diplomacie České republiky
  • Datum: St 17. 02. 2021
  • Čas: 11:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události