O nás

Česká centra, příspěvková organizace Ministerstva zahraničních věcí ČR, jsou stěžejním nástrojem veřejné diplomacie zahraniční politiky České republiky a posilují dobré jméno ČR ve světě. Jakožto kulturní institut jsou členem sítě zahraničních evropských kulturních institutů – EUNIC. Prezentují naši zemi v široké škále kulturních a společenských oblastí: od umění přes kreativní průmysly až po propagaci úspěchů české vědy a inovací.

Věnují se výuce češtiny v zahraničí. Zapojují se do mezinárodních projektů a slouží jako platforma pro rozvoj mezinárodního kulturního dialogu. V současnosti působí v zahraničí celkem 25 poboček na 3 kontinentech - kromě Českých center spravují také Český dům v Moskvě, Jeruzalémě a Bratislavě.

Tým Českého centra Brusel

Jitka Pánek Jurková

Ředitelka, EUNIC Brussels president

  • Jitka Pánek Jurková, Ph.D., se dlouhodobě zabývá výzkumem a praxí kulturní diplomacie. Studovala politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, magisterský titul z mezinárodních vztahů má z University of Amsterdam. Pravidelně mluví o kulturní diplomacii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, přednášela na SOAS London, University of Porto, University of Haifa a jinde. V roce 2019 obhájila dizertační práci na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy na témaKulturní reprezentace rozdělené společnosti.
  • České centrum Brusel vede od roku 2017. Předtím pracovala jako vedoucí kulturního oddělení Velvyslanectví Státu Izrael v ČR, dramaturgyně pro Bohemian Heritage Fund, aj. Příležitostněpíše (Respekt, Hospodářské noviny, A2, Revue Prostor). Je autorkou podcastuJazzman versus špioni: Umění jako tajná zbraň mezinárodní politiky.


Jitka PÁNEK JURKOVÁ Ředitelka
Eva PETRÁKOVÁ Administrativa a marketing
Daniela VERVLOET koordinátorka projektů, PR
25 Poboček na 3 kontinentech

Stačí nám
napsat

[email protected]
+32 (0)2 641 89 47

Kontaktní formulář

Naši partneři
a podporovatelé