Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.6.2011 19:00

Zbyněk Pavlačík - Karel Kovanda: Zápasy o svědomí

Na křestu knihy Zbyňka Pavlačíka "Karel Kovanda: Zápasy o svědomí" bude hovořit za přítomnosti autora s Karlem Kovandou politolog Jacques Rupnik. Večer zakončený číší vína proběhne v českém jazyce.

Na večeru bude představena knížka Karel Kovanda: Zápasy o svědomí, kterou několik let připravovali s Karlem Kovandou Zbyněk Pavlačík ze spolku Jagello a další přátelé. Kovanda v ní hovoří o celém období svého veřejného působení, které dnes trvá už přes 45 let. V šedesátých letech v Praze podemílal se svými přáteli monopol komunistické moci. Po emigraci do Spojených států vystudoval politologii – a vzápětí odjel na dva roky do tehdy ještě zcela exotické Číny. Po revoluci se vrátil do Československa a pomáhal vytvářet novou českou zahraniční službu. Vyvrcholením jeho diplomatické dráhy bylo působení v Radě bezpečnosti OSN a v NATO, v nichž byl prvním velvyslancem České republiky. V OSN i v NATO zanechal nepřehlédnutelnou stopu. Svůj normální pracovní život zakončil pěti lety ve špičkách Evropské komise, odkud před půlrokem odešel do důchodu, ovšem velmi aktivního.

Na křtu knížky bude s Karlem Kovandou diskutovat známý francouzský politolog Jacques Rupnik, specializující se hlavně na střední a východní Evropu. Oba protagonisté se znají už téměř 40 let...

Místo konání:

Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, rue Caroly 15, 1050 Brusel

Datum:

15.6.2011 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala