Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.1.2017 18:30

Zátopek Revival run

České centrum spolu s velvyslanectvím České republiky v Bruselu, časopisem Zatopek Magazine a Českým olympijským výborem Vás srdečně zvou na běžeckou událost „Zátopek Revival Run“. Běh se bude konat u příležitosti oslav 10. výročí založení belgického časopisu pro milovníky tohoto sportu, Zatopek Magazine, dne 17. ledna 2017 od 18:30 hodin na Stade des Trois Tilleuls. Po jeho konci bude možné shlédnout výstavu komiksu Zátopek, jehož autory jsou Jaromír 99 a Jan Novák.

Hlavní částí oslavy výročí bude zopakování světového rekordu Emila Zátopka na 10km zaběhnutý za 28,54 min. v Bruselu před více než 60 lety. Účast ve 25 členném českém týmu vedeném velvyslancem Jaroslavem Kurfürstem přislíbila i trojskokanka paní Šárka Kašpárková. Rychlost, v jaké Emil Zátopek pokořil světový rekord, bude udávat pamětník, který se závodu v roce 1954 společně se Zátopkem účastnil – ten však tentokrát pojede na kole. Cílem je rekord alespoň formou štafety zopakovat.

Po závodě bude možné shlédnout pop-up výstavu k novému českému komiksu 'Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!'

O komiksu ‚Zátopek…když nemůžeš, tak přidej!‘:

Spisovatele Jana Nováka zaujala událost ze Zátopkova života, kdy se v době nejtužšího komunistického temna v roce 1952 postavil nekompromisně za svého kolegu Stanislava Jungwirtha a prosadil jeho účast na olympiádě v Helsinkách. „Libreto k Zátopkovi byl původně filmový scénář, ale když jsem dostal nabídku jej zpracovat jako komiks, hned mne ta story zaujala a následná spolupráce s Janem Novákem byla skvělá,“ vysvětlil Jaromír 99. Komiks vydávají společně nakladatelství Argo, Paseka a ČOV.

„Poprvé jsem pracoval v komiksu s barvami, zaujaly mne odstíny, typické pro propagandistické plakáty těch let. Cihlová červeň, která je v komiksu dost dominantní, je typická i pro Zátopkův Zlín,“ doplnil Jaromír 99. Zdroj

Organizátory akce jsou: Zatopek Magazine, České centrum v Bruselu, Velvyslanectví České republiky v Bruselu,Českým olympijský výbor s podporou Zastoupení Plzeňského kraje v Bruselu

Kdy: 17. ledna 2017 od 18:30

Kde: Stade des Trois Tilleuls, Avenue Léopold Wiener 60, 1170 Watermael-Boitsfort

          

 

Místo konání:

Stade Trois Tilleuls, Avenue Léopold Wiener 60, 1170 Watermael-Boitsfort

Datum:

17.1.2017 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala