Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.3.2014 - 15.6.2014

Barbora Pivoňková a její série fotografií „EU Sitters, EU Walkers - Spare a coin“

České centrum v Bruselu vás zve na výstavu mladé české fotografky Barbory Pivoňkové „EU Sitters, EU Walkers - Spare a coin“, která se bude konat v galerii Contertype v Bruselu od 25. března do 15. června 2014. Vernisáž proběhne dne 25. března 2014 od 18:00 hodin. Výstava je výsledkem jednoměsíční residence z roku 2012, kterou spoluorganizovalo České centrum v Bruselu, Institut umění ČR a galerie Contretype.

Barbora Pivoňková (*1985) vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor architektura a design. Současně studovala také ve Francii a Istanbulu. Sama fotografka říká, že díky pobytům v cizích zemích, mimo jiné také v Londýně, Bruselu nebo Paříži, zažila „atmosféru multikulturality,“ která ji momentálně nejvíce inspiruje a zajímá.

Mladá umělkyně zrealizovala projekty jako „Locus delicti“, ve kterém fotografovala místa, na kterých došlo k různým vraždám, nebo „Crosstimer“, ve kterém poeticky interpretovala vojenský konflikt na arménsko-tureckém hraničním území. V instalaci v Galerii 207 „Jsme tu pro nás“ se zabývala rolí zaměstnanců státních úřadů, kteří se schovávají za skelněnými přepážkami.

Ve své posledním projektu, „EU Sitters, EU Walkers - Spare a coin“, se snaží zachytit život žebráků v Bruselu. Vypovědět prostřednictvím fotografií všemožné, často velmi bohaté a zajímavé, příběhy lidí, kteří byli okolnostmi nuceni začít žebrat.

Galerie Contretype je centrum současné fotografie v Bruselu. Byla založena roku 1978, a od roku 1988 sídlí v secesní budově Hotel Hannon, kde se též nacházejí výstavní prostory. Galerie se prezentuje jako místo pro výstavy, produkci a šíření moderní fotografie, bez ohledu na konkrétní typ či techniku výroby. Již přes třicet let je galerie otevřena umělcům z Evropy i mimo ni, a stejně tak zviditelňuje práci belgických umělců v zahraničí.

Web: http://www.contretype.org/barbora_pivonkova_fr.html

Kdy: vernisáž proběhne dne 25. března 2014 od 18:00 hodin. Výstava potrvá do 15. června 2014.

Kde: Galerie Contretype, avenue de la Jonction 1, 1060 Brusel

 

        

Místo konání:

Datum:

Od: 25.3.2014
Do: 15.6.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala