Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.4.2018 14:00 - 4.5.2018

Výstava „Šlechta českých zemí v evropské diplomacii“ v Halles Saint-Géry

Národní památkový ústav dne 20. dubna pořádá slavnostní zahájení projektu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, který je součástí Evropského roku kulturního dědictví 2018.

Součástí projektu bude prezentace panelové výstavy Čtyři vize evropského míru. Jejím tématem jsou čtyři zásadní mírové diplomatické mise, jejichž cílem bylo nastolení trvalého míru mezi evropskými národy (Projekt českého krále Jiřího z Poděbrad na mírovou organizaci křesťanských států z let 1462–1464, Vestfálský mír, Vídeňský kongres a projekt sjednocené mírové Evropy Pan-Evropa a stejnojmenná kniha Richarda Coudenhove-Kalergi). Spojujícím momentem všech těchto událostí jsou panovníci a šlechta českých zemí, jejichž rezidence a mobiliář spravuje Národní památkový ústav.

Projekt je součástí Evropského roku kulturního dědictví 2018. Probíhá pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí České republiky Martina Stropnického a ministra kultury Ilji Šmída.

Kdy: otevření výstavy 20. 4. 2018 od 14h

Kde:  Halles Saint-Géry, place Saint-Géry 1, Brusel

Vstup zdarma

Výstavy a kulturní akce projektu Šlechta českých zemí v evropské diplomacii pořádá Národní památkový ústav na čtyřiceti hradech a zámcích v České republice:

https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/cinnosti/hlavni-temata-sezony/31884-slechta-ceskych-zemi-v-evropske-diplomacii

 

Partnery projektu jsou: Direction des Monuments et des Sites de la Région de Bruxelles-Capitale a Les Halles Saint-Géry – Agora Bruxelloise.

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 20.4.2018 14:00
Do: 4.5.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala