Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2013 - 5.10.2013

Vernisáž výstavy Jiřího Netíka na SZ České republiky při EU

České centrum v Bruselu, Zastoupení Jihomoravského kraje při Evropské unii a Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii vás srdečně zvou na zahájení výstavy děl Jiřího Netíka, českého sochaře a řezbáře, které se uskuteční ve středu 2. října 2013 od 19:00 v prostorách Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii. Rezervace na: office@southern-moravia.eu.

Jiří Netík je český sochař, řezbář a restaurátor, který se též zabývá řezbářství betlémů. V jeho tvorbě se odráží úcta a respekt ke světu a údělu člověka stejně jako v dílech středověkých a barokních mistrů. Precizně vypracované detaily jeho děl vypovídají o dokonale zvládnutém řemesle. Vlastní tvůrčí výpověď je zaměřena na duchovním zakotvení člověka žijícího na přelomu tisíciletí do kontextu přírody, vesmíru a historie lidstva. Středem pozornosti zůstává jedinec se svými bolestmi, hledáním identity, kořenů a svého místa na zemi.

Vernisáž výstavy děl Jiřího Netíka bude doprovázena promítáním filmu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů, naučně dobrodružného snímku režiséra Petra Nikolaeva, který mapuje život věrozvěstů Cyrila a Metoděje od jejich dětství až po jejich smrt a odkaz. Příběh ve strhujících obrazech líčí počátky šíření křesťanství na Velké Moravě a v našich zemích. Přináší výpravné a objektivní zpracování historicky a nábožensky velmi citlivého tématu a poukazuje na politické a náboženské souvislosti. Po filmu bude následovat debata a zahájení výstavy společně s číší vína a koktejlem.

Trailer k filmu: http://www.youtube.com/watch?v=SOYgsu4u4Sk

Výstava budek vidění v prostorách Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii dále ve čtvrtek 3. a v pátek 4. října.

Kdy: 2. října od 19:00 hodin

Kde: Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, Rue Caroly 15, 1050 - Ixelles, Brusel

Rezervace na: office@southern-moravia.eu.

        

Místo konání:

SZ České republiky při EU v Bruselu

Datum:

Od: 2.10.2013
Do: 5.10.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala