Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.5.2012 - 13.6.2012

Výstava „Georgette Magritte“ Ivy Skřivánkové

České centrum Brusel vás zve na výstavu české umělkyně Ivy Skřivánkové „Georgette Magritte“ navazující na její dvoutýdenní tvůrčí pobyt v Bruselu. Vernisáž proběhne 29. května 2012 od 18 hodin v bruselské galerii T.A.G. Výstava zde bude k shlédnutí do 13. června 2012. Projekt tvůrčího pobytu je pořádaný Českým centrem Brusel a Pražským Institutem umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a vznikl za podpory Stálého zastoupení ČR při EU.

Česká výtvarnice Iva Skřivánková se rozhodla věnovat svou výstavu Georgettě Magrittové –manželce, múze a životní lásce Reného Magritta. Ta, ačkoliv měla díky podobnému životnímu postoji zásadní vliv na tvorbu svého muže, bývá v současné době spíše opomíjena.  

Kolekce obrazů vytvořených během rezidence na Českém centru v Bruselu je z části inspirována známými fotografiemi ze života manželů Magrittových, jež autorka interpretuje po svém. V obrazech Ivy Skřivánkové často nacházíme konkrétní odkazy k malířům z dob minulých. Stejně tomu tak bude i na výstavě s názvem Georgette Magritte, na níž se budeme moci setkat i s přímými citacemi obrazů Reného Magritta.

 

Datum a místo konání:

29. 05. – 12. 06. 2012

Galerie T.A.G.
Tunnel Brabant passage Charles Rogier
1210 Saint-Josse-ten-Noode
Brusel


Pro více informací: http://www.ivaskrivankova.cz/; http://www.tagcity.be/presentation.htm

 

Místo konání:

Galerie T.A.G

Datum:

Od: 29.5.2012
Do: 13.6.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala