Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2020 17:30

Vstupte do světa iluzí a prožijte Český sen

sobotu 24. října od 17:30 se uskuteční online promítání dokumentárního filmu Český sen. Snímek bude uveden v rámci nové výstavy Fake for real, kterou v říjnu otevírá bruselský Dům Evropských dějin. Kontroverzní dokument pochází z dílny režisérského dua Víta Klusáka a Filipa Remundy a v rámci studie české společnosti  jej autoři nazývají první českou reality show.  Režisér Filip Remunda bude po promítání snímku na Youtube živě odpovídat na dotazy diváků.

Český sen natočili známí čeští režiséři už za dob studia filmu na FAMU. V rámci experimentu filmaři nechali postavit fiktivní supermarket. Nic netušící občané, kteří dychtivě čekali na otevření největšího hypermarketu v pražských Letňanech, se však místo vytouženého nákupního střediska dočkali prázdné louky… Provokativní dokument vede nejen k zamyšlení nad kapitalistickým systémem a sílou reklamy, ale také ukazuje protichůdné názory a různorodost české společnosti.

Výstava Fake for real je dalším z dočasných projektů Domu evropských dějin. Kromě výše zmíněného promítání Českého snu nabídne celodenní pestrý program. Představí se výtvarní umělci a performeři.  Jak už název napovídá, hlavní téma bude iluze, falsifikace, pravda, ale i hra s představivostí a nadsázka. Kompletní program najdete na webových stránkách. Vstup s registrací nutný ZDE. Promítání filmu online proběhne ZDE.

Kdy: 24. října, 17:30 promítání, 12:30 začátek vernisáže

Kde: Dům evropských dějin

 

Místo konání:

Datum:

24.10.2020 17:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala