Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2019 - 1.12.2019

Czech Fashion Festival 2019: RE-VELVET

Jedinečný pop-up na Flagey s tvorbou mladých českých designérů, workshopy a veselou atmosférou. Czech Fashion Festival 2019 má podtitul RE-VELVET a zabývá se tématem spotřeby i otázkou historické paměti v módě.

Letošní ročník bruselského Czech Fashion Festivalu se zamýšlí nad naším přístupem ke spotřebě módy a dalších věcí, které nás obklopují. Jeho ústředními tématy jsou udržitelnost, slow fashion, recyklování a upcycling.

Zároveň se v něm odrazí 30. výročí sametové revoluce: je poctou současnému českému designu, ale také poctou generaci našich rodičů a prarodičů, kteří před rokem 1989 recyklovali své oděvy nikoli z nadbytku, ale z nedostatku.

Dva dny setkávání s mladými českými návrháři a workshopů – včetně drinků a skvělé hudby!

 

Program:

RE–VELVET
Site-specific instalace designérek Lenky Vackové (držitelka ocenění Designér roku 2017 Czech Grand Design) a Barbory Procházkové je zároveň představením jedinečné kolekce vytvořené ze zděděných a nedokončených kousků, inspirovaná sametovou revolucí. Ve spolupráci s projektem Textile Mountain. 


MARKET ČESKÝCH TVŮRCŮ
Výběr českých značek a tvůrců s důrazem na udržitelnost: Lenka Vacková / Textile Mountain, Barbora Procházková / Project SAPIENCE, Overall Office, In August Company, Hana Kubešová, Queen's Wood Studio, Jan Bražina a další.


UPCYCLING MARATON
Maraton veřejných workshopů různých technik upcyclingu pro začátečníky a profesionály. S hudbou a drinky až do pozdního sobotního večera.

Program workshopů:

sobota 30. listopadu

14:00 -  Project Sapience / Barbora Procházková: Vyrobte si vlastní batoh - materiál dodá Textile Mountain, Barbora Procházková vás provede celým procesem (omezená kapacita)

17:00 -  Shapes & Drawings. Kreativní koláž s In August Company s využitím zbytků látek

19:00 - Think More Trousers. Jaká je hodnota džín? Prezentace projektu Think More Basic od Overall Office - přijďte si 'obrandovat' kalhoty a sami rozhodněte jakou cenu byste za ně zaplatili.

21:00 -  Working Hands. Perfortmativní ateliér s návrhářem šperků Janem Bražinou a Kristynou Gajdošovou.

Celý denTextile Mountain/ Lenka Vacková  a její opravárna - přineste ten kousek oblečení, který potřebuje opravit, návrhářka Lenka Vacková vám poradí, jak mu dát nový život
 

1. prosince (neděle)

15:00 -  #FolkFuture ateliér výroby stříbrného šperku s brněnskou designérkou Queen's Wood Studio (příspěvek na materiál 8EUR)

Celý denTextile Mountain/ Lenka Vacková  a její opravárna - přineste ten kousek oblečení, který potřebuje opravit, návrhářka Lenka Vacková vám poradí, jak mu dát nový život

Kurátorka: Darina Zavadilová 

Kdy: 30/11 - 1/12/2019

sobota od 11:00 do 23:00

neděle od 11:00 do 18:00

Kde: Chaussée d'Ixelles / Elsensesteeenweg 341, Ixelles-Elsene

VSTUP ZDARMA, SLEDUJTE NOVINKY NA FACEBOOKU. 


grafika: Dana Filipová 

Místo konání:

Ixelles/Elsene

Datum:

Od: 30.11.2019
Do: 1.12.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala