Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.12.2012 20:00

Vánoční koncert v kostele Notre Dame au Sablon v Bruselu

Velvyslanec České republiky v Belgii Ivo Šrámek, ředitelka Zastoupení Prahy v Bruselu Lucie Čadilová a ředitelka Českého centra v Bruselu Kristina Prunerová si vás dovolují pozvat na vánoční koncert, který se již tradičně bude konat v kostele Notre Dame au Sablon v centru města. Naladit se na vánoční notu barokní hudbou, převážně od Johanna Sebastiana Bacha, v podání známého českého houslisty Ivana Ženatého a varhaníka Jaroslava Tůmy se můžete ve středu 12. prosince 2012 od 20:00 hodin.

Odborná kritika, posluchači i hudební kolegové označují Ivana Ženatého za nejvýznamnějšího českého houslistu současnosti. Houslový virtuos Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Velkou pozornost vzbuzují také sólové a komorní projekty Ivana Ženatého (kompletní Bachovy sólové sonáty či Beethovenovy a Brahmsovy sonáty z posledních sezón). Svým mimořádně bohatým repertoárem zahrnujícím přes padesát houslových koncertů oslovuje široké publikum, aniž by na okamžik opustil svět klasické hudby. Kromě samozřejmé technické perfekce bývá oceňován jeho vkus pro styl a podmanivá krása tónu.

Více informací na: http://www.ivanzenaty.com/index.html

Jaroslav Tůma je český varhaník, klavírista, cembalista a pedagog. Od roku 1992 působí na Hudební fakultě AMU jako docent varhanní hry. Pravidelně zasedá v porotách mezinárodních varhanních a cembalových soutěží (Pražské jaro, Magdeburg, Norimberk, Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena aj.). Koncertoval již v mnoha zemích Evropy, v USA, Japonsku, Singapuru i v Mongolsku. Zabývá se koncertováním na různých historických varhanních strojích, kromě toho stále též aktivně hraje na kladívkový klavír, klavichord a cembalo. Nahrává pro rozhlas i televizi, dále též pro četná hudební vydavatelství. Působí také jako poradce při restaurování historických varhan. Pro Českou televizi natočil jedenáctidílný dokumentární seriál o historických varhanách v Čechách. Vystupuje též pravidelně v Českém rozhlase na stanici ČRo3-Vltava.

Více informací na: http://www.jaroslavtuma.cz/?site=default

Program koncertu:
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Toccata, adagio a fuga C dur BWV 564 (varhany sólo)

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Sonáta pro housle a varhany E dur

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Ciaccona d moll pro sólové housle
(BWV)

Anonymus (18. stol)
Hanácké tance - suita pro klávesový nástroj
(varhany sólo)

 

Datum a čas: středa 12. prosince 2012 od 20:00 hodin

Místo: kostel Notre Dame au Sablon, Rue du Sablon, 1000, Brusel

Vstupné zdarma

Rezervace nutná na: brussels@czech.cz

   

 

Místo konání:

Eglise Notre Dame au Sablon

Datum:

12.12.2012 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala