Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.12.2016 20:00

Vánoční koncert v Notre-Dame au Sablon v Bruselu

Velvyslanec České republiky v Belgii J. E. Jaroslav Kurfürst, ředitelka Zastoupení Prahy v Bruselu Lucie Čadilová a ředitelka Českého centra v Bruselu Kristina Prunerová si Vás dovolují pozvat na tradiční vánoční koncert. Letos se můžete těšit na dvojici brilantních českých hudebníků – Martinu Kociánovou (mezzosoprán) doprovodí na harfu a sólově zahraje Kateřina Englichová. Koncert se bude konat v úterý 13. prosince 2016 od 20:00 v kostele Notre-Dame au Sablon v Bruselu.

Letošní vánoční koncert 13. prosince spojí dva vynikající české interprety, aby tak dal vyniknout nejen mistrovským dílům klasické hudby, ale i nádhernému prostředí gotického kostela Notre-Dame au Sablon, který hostí vánoční koncerty již několikátým rokem.

Pozor změna v programu!

Z důvodu nemoci musel Štefan Margita bohužel zrušit svoji účast na Vánočním koncertu. Návštěvníci se ale mohou těšit na fenomenální mezzosopranistku Martinu Kociánovou.

Kateřina Englichová (* 1969)

Kateřina Englichová patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Vystudovala Konzervatoř v Praze a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově Institutu ve Filadelfii, USA. Kateřina vystupuje po celé Evropě, Severní Americe, Japonsku, Hongkongu a Novém Zélandu. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall. S Českou filharmonií debutovala v roce 2008. V lednu 2015 vydala CD u americké společnosti “Bogner`s Café” Mozartův Koncert pro flétnu a harfu s flétnistou Robertem Stallmanem, dirigentem Ondřejem Kukalem a Českým komorním orchestrem. Je držitelkou prvních cen z mnoha mezinárodních soutěží-mimo jiné i Pro Musicis Int. Award v New Yorku. Kateřina Englichová obdržela také Cenu Komorního spolku při České filharmonii za přínos v komorní hudbě a cenu lucemburského hudebního časopisu Supersonic Pizzicato za nahrávku francouzské komorní hudby-Pierné,d’Indy, Francaix s flétnistou Carlo Jansem a členy Martinů kvarteta. Kateřina Englichová

Martina Kociánová (*1971)

Již během studií začala Martina Kociánová pracovat jako redaktorka a moderátorka zpravodajství České televize. Od března 2008 moderuje zprávy a publicistické pořady v digitální zpravodajské televizi Z1. Souběžně s touto profesí hostuje v divadlech v Česku, koncertuje doma i v zahraničí a spolupracuje s mnoha hudebními tělesy. Tři roky zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař. Po té se zaměřila především na klasickou hudbu. Pravidelně vystupuje s Triem Amadeus a zároveň je součástí Tria Lyrico. Spolupracovala s řadou hudebních těles, například se Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Wihanovým kvartetem. Hostovala ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle v Karlíně, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Městském divadle Karlovy Vary a pravidelně hostuje v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Za činnost v oblasti umění jí v roce 2002 udělila Evropská unie umění Cenu Gustava Mahlera. Martina Kociánová

 

Program:

Alessandro Scarlatti:              In terra la guerra       

Georg Friedrich Händel:        Piangero la sorte mia

Giovanni B. Bononcini:         Pro slávu

Alphons Hasselmans:             La source (sólo harfa)

Antonio Vivaldi:                    Juditha triumphans

Georg Friedrich Händel:        Lascia ch'io pianga

Jan Ladislav Dusík:                Rondo (sólo harfa)

Wolfgang Amadeus Mozart:             Laudate Dominum

B. Smetana - H. J. Trneček:   Fantazie na symfonickou báseň Vltava (sólo harfa)

Antonín Dvořák:                    Tři Biblické písně

César Franck                          Panis Angelicus

Josef Antonín Seeling:           Vánoční Pastorela

                                                       

Kdy: 13. 12. 2016 od 20:00

Kde: Notre-Dame au Sablon, Regentschapsstraat / Rue de la Régence, Brusel

Vstup zdarma

RSVP: slavickova@czech.cz

 

 

 

Místo konání:

Notre-Dame au Sablon

Datum:

13.12.2016 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala