Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.5.2016 - 25.5.2016

„Valašský večer“ a premiérové promítání filmu DĚDA

Poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olga Sehnalová, MBA, České centrum v Bruselu a Stálé zastoupení ČR při EU si Vás dovolují pozvat na „Valašský večer", který se bude konat dne 24. května 2016 od 19:00 na Stálém zastoupení ČR při EU. Večer hudbou naplní cimbálová muzika Bača, těšit se můžete i na setkání s tvůrci a protagonisty filmu DĚDA a na ochutnávku regionálních specialit. Slavnostní předpremiéra filmu autorské dvojice Marty Santovjákové Gerlíkové a Milana Basla se uskuteční den poté v Evropském parlamentu, 25. května 2016 od 18:00. Obě akce se konají pod záštitou poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA.

 

„Valašský večer“ na Stálém zastoupení ČR při EU

Valašsko je svébytnou kulturní oblastí nesmírně bohatou na tradice. Zároveň se jedná o region hrdý na své pohostinství, proto nebudou k ochutnání chybět místní speciality. Atmosféru tohoto unikátního regionu zprostředkuje také setkání s protagonisty valašského filmu Děda, kde nebude chybět představitel titulní role František Segrado. Svou návštěvu potvrdil také herec David Suchařípa, zpěvák kapely Fleret Zdeněk Hrachový a další herci z valašské sekce filmu. Tímto prvním „Valašským večerem“ Vás provede cimbálová muzika Bača.

Více informací o souboru: http://www.soubor-baca.net/  a https://www.facebook.com/VSPTBaca/timeline.

Registrace hostů probíhá do naplnění kapacity do úterý 24. 5. 2016 12:00 na: komperova@czech.cz

 

Promítání filmu Děda v Evropském parlamentu

Valašský film DĚDA

K rázovitému valašskému dědovi (František Segrado) přijíždějí na prázdniny vnoučci (Anička Čtvrtníčková a Jáchym Dimov) z Prahy. Zaneprázdnění rodiče (David Suchařípa a Petra Hřebíčková) vysílají děti v dobrém úmyslu změnit jejich virtuální svět internetu, mobilů a tabletů. Na valašské vesnici totiž vše funguje trošku jinak. Ne, že by tu nebyl signál, ale ti Valaši zkrátka žijí tak trochu jinak, po svém. Navíc pokud na půdě dědovy chaloupky naleznete zapomenutý poklad, který začne zajímat i zbytek vesnice, máte rázem jízdenku na tajemnou exkurzi historií starého Valašska od jara až do zimy. 

Podívejte se na TRAILER filmu: https://www.youtube.com/watch?v=wHMwiMVoqKU

Více informací o filmu: http://www.filmdeda.cz/

Registrace na promítání do Parlamentu nutná před 18. 5. 2016, 12:00 (poledne) na: vendula.karaskova@europarl.europa.eu

Pro zajištění vstupu do EP je nezbytné k rezervaci připojit následující informace: Jméno, příjmení; datum narození; číslo OP/cestovního pasu spolu s datem platnosti a zemí vydání.

 

Kdy: 24. a 25. května 2016

Kde: Stálé zastoupení ČR při EU (15 rue Caroly, 1050 Ixelles – Brusel) a Evropský parlament (Rue Wiertz, 1047 Brusel)

 

       

Místo konání:

Stálé zastoupení ČR při EU a Evropský parlament

Datum:

Od: 24.5.2016
Do: 25.5.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala