Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.4.2020 19:00 - 30.6.2020

Trafo Gallery KarARTena

První karanténní výstava v historii Trafo Gallery přináší reflexi současné situace ve snaze přinést pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností. V životě umělců se paradoxně příliš nezměnilo – jejich běžný samotářský život v ateliérech, kdy se dobrovolně zavírají ve svých karanténách, se od té současných dní výrazně neliší. Doufejme, že se v dohledné době vrátí i společenský život a záhy se zresuscituje i umělecký trh.

Momentální časoprostorové vzduchoprázdno připomínající apokalyptické filmy provokuje uměleckou fantazii a je jejich nekonečnou inspirací. Někteří z umělců ve svém díle rozpad společnosti a útěk před civilizací dávno předvídali a o to víc z nich dnes mrazí. 19 umělců tak volně odkazuje na Covid-19.

Čeká vás virtuální prohlídka výstavou a videopozdravy jednotlivých umělců, kteří vás přivedou na jiné myšlenky. Online streamovaná vernisáž se uskuteční 14. dubna přesně v 19.00 zde na FB profilu. 

Vystavují Michal Cimala, Jan Gemrot, Jakub Janovský, Josefína Jonášová, Alžběta JosefyJan Kaláb, Martin Krajc, Jakub Nepraš, Matěj Olmer, PASTA ONER, Jakub Roztocil, Magdalena Roztočilová, Martin SalajkaLu JinDrak SkřivánkováIra SvobodovaMichal Škapa, Karel Štědrý, Zdeněk TrsJan Vytiska.

Kurátoři Blanka Cermakova, Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš

Místo konání:
online
Datum:

Od: 14.4.2020 19:00
Do: 30.6.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala