Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2012 22:00

Tomáš Liška Trio v Sounds Jazz Club v Bruselu

Sounds Jazz Club ve spolupráci Českým centrem v Bruselu vás zvou již na druhý ročník koncertního pásma českých jazzových hudebníků. Jako první se 14. listopadu od 22:00 hodin představí Tomáš Liška Trio, jehož skladby se vyznačují melodicky výraznými písněmi s mírným latinským koloritem. Trio letos vydalo skvěle hodnocené album Invisible World. Koncert se bude konat v prostorách Sounds Jazz Club v bruselské čtvrti Ixelles.

Kontrabasista Tomáš Liška je držitel mnoha ocenění, například z mezinárodní soutěže ve španělském Getxo, či belgickém Hoeilaartu. Studoval na prestižní berlínské univerzitě - Jazz Institut Berlin a mezi jeho lektory patřili mimo jiné Greg Cohen, John Hollenbeck nebo Kurt Rosenwinkel. Již dlouhou dobu koncertuje s úspěchem v Bulharsku, Francii, Itálii, Belgii, Rusku, Jihoafrické republice, Maroku, Španělsku, Německu či Rakousku. Doma spolupracoval například se zpěvačkou Yvonne Sanchez, kytaristou a komponistou Rudym Linkou, zpěvačkou Janou Koubkovou, klavíristou Najponkem nebo se skupinou Point.

Na akustickou kytaru zahraje David Dorůžka a na piano bude doprovázet známý český pianista Vít Křišťan. Skladby uskupení Tomáš Liška Trio jsou komponovány s neobvyklým citem k jednotlivým nástrojům a svým charakterem často balancují na pokraji improvizované hudby, jazzu a klasického přístupu. Výsledkem je zvuk vyznačující se dokonalým a přitom hravým a vynalézavým prostupováním tří hlasů, patřícím k tomu nejlepšímu, co česká hudební scéna nabízí.

Sounds Jazz Club
Nejste v Chicagu ani New Orleans, jste v Ixelles. Ale pokud máte dojem, že jste někde jinde, je to pochopitelné: atmosféra, vůně, vřelé prostředí a hudba jsou skutečné. Sounds Jazz Club funguje od roku 1986 pod vedením Sergia Duvalloniho a Rosy Merlini. Na jevišti mívá pravidelně nejlepší belgické a mezinárodní jazzmany. Četné nezapomenutelné koncerty způsobily, že se stalo doslova „povinností“ pro všechny jazzové fanoušky a milovníky dobré hudby obecně navštěvovat místní akce. Sounds Jazz Club ale není jen hudba, ale i styl, koktejly (Sergio!), vynikající italská jídla (Rosy!) a kvalita autentického místa v Bruselu.

Hudbu Tomáše Lišky si můžete poslechnout zde: http://www.myspace.com/tomasliska  

Datum: 14. listopadu 2012

Místo: Sounds Jazz Club, 28 rue de la tulipe, 1050, Brusel

Vstupné: 10 EUR

 

Místo konání:

Sounds Jazz Club

Datum:

14.11.2012 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala