Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.8.2016 20:00

Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble zpět na MAfestivalu v Bruggách

V úterý 9. srpna 2016 vystoupí v Bruggách umělecké těleso Tiburtina Ensemble. Letos je opět hostem festivalu zaměřeného na starou hudbu MAfestival, který se řadí mezi nejvýznamnější světové události zaměřené na tento hudební styl. Koncert se bude konat od 20 hodin v kostele Sint-Gilliskerk.

Ženský vokální soubor Tiburtina ensemble vznikl v roce 2008 z bývalých členek souboru Schola Benedicta. Navazuje tak na jeho tradici a dále se věnuje interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Uměleckou vedoucí souboru je Barbora Kabátková (r. Sojková). Za svoji krátkou existenci si soubor vydobyl pevnou pozici na poli tzv. autentické interpretace staré hudby a řadí se mezi špičky ve svém oboru.

Tiburtina ensemble se pravidelně prezentuje na významných českých a zahraničních festivalech. Na koncertech souboru můžete slyšet repertoár zcela vokální, vycházející z liturgických pramenů středověku, ale i repertoár vokálně instrumentální uvádějící středověkou hudbu duchovní i světskou. Členky souboru se věnují nejen interpretaci středověké a barokní hudby. Na českých a světových podiích vystupují se soubory jako je např. Collegium 1704, Collegium Marianum, Musica Florea, Ensemble Inégal, Hofmusici, Doulce Memoire, Collegium Vocale Gent, Orchestr Berg, Ostravská banda a další.

MAfestival / Flanders Festival Bruggy byl založen v roce 1963. Zaměřuje se na historickou hudbu a snaží se o její znovuobjevení. Na této desetidenní přehlídce vystupují každým rokem přední světoví interpreti. V průběhu festivalu se mohou návštěvníci zúčastnit i několika doprovodných akcí, například přednášek a kurzů o staré hudbě či výstavy zaměřené na historicky vyráběné hudební nástroje.

Více informacíhttp://www.mafestival.be/EN/program/MAfestival_2016/2016080920tiburtina

Kdy: V úterý 9. srpna 2016 - 20:00
Kde: kostel Sint-Gilliskerk, Baliestraat 2, 8000 Bruggy
Vstupné: 17€: kategorie III, 22 €: kategorie II, 26 €: kategorie I 

 

 

Místo konání:
Bruggy
Datum:

9.8.2016 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala