Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.8.2014

Tiburtina Ensemble na MAfestival v Brugách

Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble se opět představí belgickému publiku. Letos je hostem festivalu zaměřeného na starou hudbu Mafestival v Brugách. Festival se řadí mezi nejvýznamnější světové události zaměřené na tento hudební styl. Tiburtina vystoupí dne 5. srpna od 11:30 hodin v kostele Sint – Annakerk v Brugách. Na zvláštní žádost Mafestivalu nacvičily členky souboru Mši de Nostre Dame skladatele Guillauma de Machaut. Toto kvadrofonní mistrovské dílo z roku 1360 bylo složeno pro katedrálu v Remeši. Akce je součástí iniciativy Rok české hudby. Koncert je realizován za podpory banky KBC.

Ženský vokální soubor Tiburtina vznikl v roce 2008 z bývalých členek souboru Schola Benedicta. Navazuje tak na jeho tradici a dále se věnuje interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Členky souboru se věnují nejen interpretaci středověké a barokní hudby. Na českých a světových podiích vystupují se soubory jako je např. Collegium 1704, Collegium Marianum, Musica Florea, Ensemble Inégal, Hofmusici, Doulce Memoire, Collegium Vocale Gent, Orchestr Berg, Ostravská banda ad.

MAfestival / Flanders Festival Bruggy byl založen v roce 1963. Zaměřuje se na historickou hudbu a snaží se o její znovuobjevení. Na této desetidenní přehlídce vystupují každým rokem přední světoví interpreti. V průběhu festivalu se mohou návštěvníci zúčastnit i několika doprovodných akcí, například přednášek a kurzů o staré hudbě či výstavy zaměřené na historicky vyráběné hudební nástroje.

Kdy: 5. srpna 2014 od 11:30 hodin

Kde: kostel Sint – Annakerk v Brugách

Cena vstupenky: 14€

Více informací na: http://www.mafestival.be/

 

Místo konání:
Sint Annakerk, Brugges
Datum:

5.8.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala