Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2019 20:00

Tiburtina Ensemble na Klarafestival

Ženský vokální soubor Tiburtina se zaměřuje na interpretaci gregoriánského chorálu středověkého vícehlasu a soudobé hudby.  Do Belgie se pravidelně vrací na festival středověké hudby v Bruggách a tentokrát v rámci festivalu klasické hudby Klarafestival představí program s názvem „Ordo Virtutum“.

Soubor Tiburtina vznikl v roce 2008 a za dobu své existence se mu podařilo vytvořit si výrazné postavení ve svém oboru. Tiburtina klade důraz na správný přednes a vokální techniku, to vše ve spojení s hudební složkou a znalostí dobové hudební praxe a teorie. Repertoár souboru je proto velice rozmanitý, na koncertech zní skladby vokálního charakteru vycházející z liturgických pramenů středověku, ale také skladby vokálně instrumentální, typické pro duchovní a světskou hudbu středověku.

Sibylla Tiburtina, zde Tiburtina, byla věštkyní, jež byla známá svými věštbami s tématem křesťanství. Tato prorokyně dokázala dohlédnout až na konec věků, což bylo i učeným mužům odepřeno.

Ordo Virtutum je hudebním odkazem Hildegardy z Bingenu, německé křesťanské mystičky, spisovatelky, filosofky a skladatelky. Ordo Virtutum je alegorický žánr středověké duchovní hry, ve které se objevuje šestnáct ctností a ďábel. Ti, jelikož se snaží ovládnout lidskou duši, svádí mezi sebou boj, který symbolizuje boj mezi dobrem a zlem.

 

Klarafestival uvede také světovou premiéru skladba dalšího českého interpreta a skladatele Ondřeje Adámka.  Lo que no' contamo' předvede smyčcové kvarteto Tana v rámci projektu Crossroads.

Kdy: 15. března 2019 od 20:00

Kde: BOZAR, Horta Hall, rue Ravenstein 23, 1000 Brusel

Vstupné: 24 €

Více informací ZDE.

 

Místo konání:

Datum:

15.3.2019 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala