Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.7.2017

Mezinárodní komiksová soutěž „Animate Europe!“ a Štěpánka Jislová mezi finalisty

Animate Europe je snaha propojit politiku a umění. Snaha ukázat lidem příběhy. Je to výzva pro umělce z různých koutů světa, kteří mají možnost vyjádřit se k současné politické situaci a ztvárnit svým pohledem Evropu a její kulturu. Ze 75 uchazečů z 24 zemí bylo nakonec odbornou porotou vybráno 7, mezi nimiž je i česká ilustrátorka Štěpánka Jislová.

 

Mezinárodní komiksová soutěž Animate Europe:

Hlavní cílem Animate Europe je ukazovat ideály a možnosti Evropy a otevřít debaty ukazující její budoucnost. Zpřístupňuje také publiku, jehož denní náplní není politika a evropské dění, novou formou prezentaci evropské politiky a její budoucnosti. Po úspěšných letech 2013 a 2015 se letošní ročník snaží skrz komiks přiblížit otázky jako například Jak by měla a mohla Evropa vypadat? Jak Evropa vychází se současnými krizemi? a mnohé další.

Důležitost těchto otázek chce otevřít i možné diskuzi a dát také příležitost mladým umělcům, kteří skrz komiksové médium hodnotí minulost a přítomnost vedoucí k budoucnosti Evropy.

Štěpánka Jislová

Je česká ilustrátorka a umělkyně, věnující se převážně komiksové tvorbě. Její komiksy vyšly v mnoha českých i zahraničních časopisech a v roce 2013 získala za komiks The tree první cenu v soutěži CZ.KOMIKS. V roce 2015 spolupracovala na komiksovém sympoziu The Superheroes of Eastern Bloc, a získala grant Getting to know Europe na residenční pobyt na Wilkinson Collage.

 Všech 7 finalistů, které můžete najít zde,  nyní připravují dokončení svých komiksových příběhů, které Re-Animují Evropu. Vítěz bude vybrán v Centre Belge de la Bande-Dessinée, tedy muzeu komiksu v Bruselu, při zahájení výstavy prací finalistů.

Vítězné komiksy z minulých let můžete najít ZDE

Více informací o projektu a medailonky finalistů najdete ZDE

Kdy: 11. 7. 2017

Kde: Muzeum komiksu, Rue des Sables 20, 1000 Brusel

 

Místo konání:

Centre Belge de la Bande-Dessinée, Rue des Sables 20, 1000 Bruxelles

Datum:

11.7.2017

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala