Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.1.2019 - 23.2.2019

Start Point Prize: výstava laureátů na Královské akademii v Antverpách

StartPoint prize for European art graduates je českou iniciativou s panevropským rozměrem a již 15 let se snaží vybírat nejzajímavější talenty z evropských akademií. Základnou projektu je Česká republika (na různých místech, po několika letech v NG-Veletržním paláci byla letos cena představena v Domě umění v Brně a na festivalu 4+4 dny v pohybu). 

V březnu (již popáté) bude výběr z kandidátů vystavený ve velkorysých sálech Arti et Amicitiae v Amsterdamu ve spolupráci s Českým centrem Rotterdam. Několikaletá snaha o pevnější formu spolupráce vyústí v lednu také v úplně první výstavu s velice prestižním partnerem, Královskou akademií umění v Antverpách.

Umělci: Anastasia Afonina (GRA Amsterdam), David Bartoš (FAVU VUT Brno), Roza Duda / Michal Soja (ASP Krakow), Gilles Dusong (KASK Gent), Simona Gottierová (VŠVU Bratislava), Jonathan Hielkema (KABK Den Haag), Zagros Mehrkian (ÉSADTPM Toulon), Tamara Stoll (HGB Leipzig), Charline Tyberghein (KASK Antwerpen), Jur de Vries (HKU Utrecht)

Kurátoři: Pavel Vančát and Radek Váňa

O projektu: Cena Startpoint, určená diplomantům uměleckých škol, se během šestnácti let své existence proměnila z národní přehlídky závěrečných studentských prací do podoby prestižního mezinárodního projektu, v němž se každoročně představí nejvýraznější talenty nastupující umělecké generace z mnoha zemí Evropy. V současnosti zahrnuje cena téměř 30 prestižních akademií ze 14 zemí a představuje tak největší evropskou přehlídku svého druhu.David Bartoš
Gilles Dusong


Kdy
: vernisáž se uskuteční 31. ledna, výstava potrvá do 23. února (otevřeno čt, pá, so od 12 do 18)

Kde: Royal Academy of Fine Arts Antwerp, de Lange Zaal, Venusstraat 36 (není hlavní vchod!), 2000 Antverpy

Více o výstavě: https://antwerpart.be/agenda/startpoint-prize  

 

Místo konání:
Royal Academy of Fine Arts Antwerp Mutsaardstraat 31, 2000 Antwerp
Datum:

Od: 31.1.2019
Do: 23.2.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala