Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.5.2014 - 16.5.2014

Spitfire Company rezidentem uměleckého centra Les Brigittines v Bruselu

České centrum v Bruselu a Les Brigittines ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky a Institutem umění organizují dvoutýdenní tvůrčí pobyt umělecké skupiny Spitfire Company v Bruselu. Jedna z nejvýznamnějších českých skupin zaměřujících se na fyzické, experimentální a taneční divadlo bude rezidentem uměleckého centra pro současné umění pohybu Les Brigittines od 2. do 16. května 2014. Veřejná prezentace připravovaného představení Animal Exitus proběhne ve čtvrtek 15. května od 16:00 hodin.

Mezi charakteristické znaky tvorby skupiny patří kladení důrazu na fyzické jednání na jevišti, experimentování s novými divadelními prostředky, existenciální rovina postav, snaha o propojování různých žánrů a hledání nových vizuálních podnětů. Umělecké snahy Spitfire Company zahrnují také audiovizuální a site-specific projekty či pouliční performance. Skupina získala několik mezinárodních ocenění, mimo jiné cenu The Herald Angel Award udělenou skotským deníkem The Herald za představení One Step Before the Fall na festivalu Fringe Edinburgh v roce 2013 nebo Outstanding Performance Award za představení Hlas Anne Frankové na festivalu Fringe Prague v roce 2012.

Animal Exitus

Dvě ženy přebývají v nehostinné krajině, kterou zdobí pouze jediný strom sakury. Čekají. Vzpomínají. Prochází pěti stádii vyrovnávání se se ztrátou: popřením, hněvem, smlouváním, depresí a nakonec smířením. Na konci příběhu je ale vše jinak, smrt je v nedohlednu. Po úspěšném představení One Step Before Fall, jež je hlubokou sondou do pocitů vyčerpání a průběhu Parkinsonovy choroby, Spitfire Company znovu balancuje na hraně vnitřního boje každého člověka o zachování vlastní důstojnosti.

Work in progress: čtvrtek 15. května v 16:00 hodin v Les Brigittines, Petite rue des Brigittines 1, 1000 Brusel. Vstup zdarma.


 

Místo konání:

Datum:

Od: 2.5.2014
Do: 16.5.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala