Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2016 19:30

Přednáška Vladimíra Šlapety na téma „Moderní architektura v Brně”

České Centrum v Bruselu spolu se Zastoupením Jihomoravského Kraje v Bruselu si Vás dovoluje srdečně pozvat na přednášku předního českého architekta a teoretika architektury, Prof. Ing. arch. DrSc. Vladimíra Šlapety. Přednáška na téma „Modern architecture of Brno“ se uskuteční 23. listopadu 2016 v prostorách Fakulty architektury při Katolické Univerzity v Lovani v Bruselu.

 

Vladimír Šlapeta

Vladimír Šlapeta je architektem profesí i srdcem. Jeho činnost se zaměřuje na podrobné zkoumání dějin moderní architektury, a to především na modernu a funkcionalismus 20. a 30. let 20. století v Československu. Na počátku své kariéry se Vladimír Šlapeta nejprve zabýval projektováním. Jeho studium a následné zaměstnání v muzeu ho však přivedlo k bádání v oboru dějin moderní architektury. Vydal několik významných publikací o československé a středoevropské moderní architektuře, které se dočkaly širokého mezinárodního uznání a ocenění. Kromě výuky byl rovněž delší dobu děkanem Fakulty architektury ČVUT v Praze a později rovněž děkanem Fakulty architektury VUT v Brně. Vladimír Šlapeta

V Bruselu Vladimír Šlapeta představí neobyčejné architektonické památky 20. století, které se stávají čím dál tím vyhledávanějšími turistickými atrakcemi Brna. Funkcionalismus zde mohou turisté obdivovat v mnoha vilách, které se v Brně nacházejí. Nejznámější je Vila  Tugendhat a Vila Löw-Beer, jejichž majitelé byli rodiče Grety Tugendhat. Další vily, jako například Vila Stasni a Vila Jurkovič, patří do projektu architektonického dědictví, do kterého jsou zahrnuty všechny památky s výrazným genius loci. V Brně existuje mnoho iniciativ, které usilují o rekonstrukce unikátních staveb z 20. století, nejenom vil, ale také například kaváren a hotelů s unikátními interiéry.

 

Kdy:   23. listopadu 2016 od 19:30

Kde:    KU Leuven - Fakulta architektury, Kampus Sint-Lucas Brusel

Paleizenstraat 65-67, 1030 Brusel

Vstup: zdarma

    

 

Místo konání:

KU Leuven - Fakulta architektury, Paleizenstraat 65-67, 1030 Brusel

Datum:

23.11.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala