Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.12.2017 19:00

Science café - Thomas Jung

Dovolte nám Vás pozvat na další setkání z s význačnou vědeckou osobností, tentokrát s Thomasem Jungem, německým odborníkem na patologii rostlin, který na Mendelově Univerzitě v Brně vede Výzkumné centrum pro studium patogenů z rodu Phytophthora. Debata proběhne 6. prosince od 19:00 v Plzeňském domě, ve spolupráci s CZELO, Velvyslanectvím ČR v Bruselu, Zastoupením hl. m. Prahy při EU, zastoupeními Jihomoravského a Plzeňského kraje v Bruselu, Mendelovou Univerzitou v Brně a výzkumným centrem Phytophthora. Vstup volný, registrace povinná (viz níže).

Thomas Jung má více než 20 let zkušeností s patologií rostlin a je jedním z nejznámějších odborníků na Phytophthora na světě. V rámci celoevropského výzkumu, který se zabýval průzkumem nejrozšířenějších nemocí stromů, dokázal, že právě tyto patogeny jsou hlavním důvodem rozsáhlého odlesňování v Evropě. Rostliny napadené patogenem z rodu Phytophthora se navenek projevují vadnutím a žloutnutím olistění a posléze chřadnutím a odumíráním napadených rostlin.

Doktor Jung v současnosti zastává funkci vedoucího Výzkumného centra pro studium patogenů z rodu Phytophthora na Lesní a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

Po přednášce bude následovat otevřená debata u sklenky vína. Diskuze proběhne v angličtině.

 

Kdy : 6. prosince 2017 od 19:00

Kde : Plzeňský dům, Place de Jamblinne de Meux 31, Brusel

Vstup zdarma, registrace povinná do 3. prosince 2017 přes formulář zde: http://geform.tc.cz/science_cafe8.

 

 

 

Místo konání:

, Place de Jamblinne de Meux 31

Datum:

6.12.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala