Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2015 - 10.5.2015

TANEČNÍ REZIDENCE v kulturním centru BUDA ART v městě Kortrijk

Koncem dubna proběhne v kulturním centru BUDA ART v Kortrijku dvoutýdenní tvůrčí taneční rezidence. Projekt vedený intermediální umělkyní Markétou Magidovou ve spolupráci s tanečnicí a choreografkou Terezou Indrákovou pořádá Institut umění Praha, České centrum Brusel a kulturní centrum Buda Kortrijk.

Markéta Magidová, vizuální umělkyně pracující s filmem, performancí a literaturou, vytvoří během rezidence spolu s Terezou Indrákovou, tanečnicí a choreografkou, krátký taneční film. Naváží tím tak na svoji předchozí spolupráci z letošního roku, během níž vznikl 42 minutový tanečně-literární film Překlapy a přehmaty. V rezidenčním projektu fungují gesto, postoj, řeč těla jako klíčové akcenty tanečního jazyka. Hlavním tématem filmu je znázornění gest ve jejich antropologickém, kulturním a komunikačním rozměru. Projekt zkoumá vztah korektnosti a správnosti gestiky vzhledem k různým mocenským i multikulturním situacím a jejich subjektivnímu prožívání. 

Tereza Indráková (1978) vystudovala choreografii a pedagogiku tance na pražské HAMU. V letech 2006 – 2009 působila v divadle Continuo pod vedením Pavla Štourače. Jako nezávislá tanečnice pracovala na projektech Petra Tyce, Ioany Mony Popovici, Jana Kodeta. V letech 1998 – 1999 působila a vystupovala v Izraeli a v Praze v souboru Ensemble Batsheva, pod vedením Ohada Naharina (IZR). Vlastní práce: 2013 Drawing in Motion - spojení nových technologií živé kresby na iPad, projekce a pohybu, 2012 choreografie do opery Fairy Queen, v zahradním divadle zámku Nové Hrady, 2011 Dívka s vlasy jako len, 2003 Dech, puls, světlo. se skladatelem O. Adámkem, 2000 Mezi nebem a zemí, festival pouličního divadla Ctibora Turby, 2000 Na stejné vlně. 

Markéta Magidová (1984) je intermediální umělkyně pracující s filmem, literaturou a prostorem. Zabývá se zejména tématy komunikace a vztahem reality a fikce. Uspořádala 20 samostatných výstav v Čechách i v zahraničí a zúčastnila se více než 30ti skupinových přehlídek (např. 1st Lisbon Architectural Triennale, IV. International Biennale of Young Art in Moscow), její práce jsou prezentovány na filmových, výtvarných i literárních festivalech. Video Sent (spolupráce s polským básníkem Romanem Boryczkem) bylo nedávno oceněno výběrem do finále soutěže Festivalu Animace PAF Jiné vize v Olomouci, ČR (2014).

BUDA Art je kulturní centrum, které se nachází ve Flandrech. Věnuje se zejména artovému kinu, organizaci festivalů a uměleckých tanečních residencí.

 

Kdy: od 27. dubna do 7. května 2015
Kde: Kulturní centrum BUDA, Kapucijnenstraat 108500 Kortrijk

 

Místo konání:
Kortrijk, centrum BUDA
Datum:

Od: 27.4.2015
Do: 10.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala