Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.2.2016 19:00

Projekce dokumentárního filmu Nickyho rodina

Velvyslanectví České republiky v Belgii a Velvyslanectví Slovenské republiky v Belgii ve spolupráci s Českým centrem pořádají projekci výjimečného snímku režiséra Matěje Mináče Nickyho rodina. Tento zčásti dokumentární a zčásti hraný film se věnuje osobnosti sira Nicolase Wintona a osudu československých židovských dětí, které zachránil v předvečer druhé světové války. Film bude promítnut za přítomnosti režiséra a producenta v kině Aventure v Bruselu a to dne 9. 2. 2016 od 19:00. RSVP do 5. 2. 2016 na: petrakova@czech.cz

Nový celovečerní dokumentární film režiséra Matěje Mináče přináší i pomocí hraných rekonstrukcí dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených „Wintonových dětí“. Když před pár lety slovenský režisér, scenárista a producent náhodou v jedné knížce narazil na dva krátké odstavce o panu Nicholasovi Wintonovi, byl fascinován. Spolu s Patrikem Paššem se rozhodli natočit dokumentární film Síla lidskosti o téměř zapomenutém příběhu záchrany 669 českých a slovenských dětí těsně před začátkem II. světové války. Hlavní protagonista, sir Nicolas Winton (19. 5. 1909 – 1. 7. 2015), se o svém činu více než půl století nikomu nezmínil, dokonce ani své manželce. Nyní je příběh záchranné akce známý po celém světě. (Česká televize, celý text recenze: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10215413268-nickyho-rodina/ )

Projekce se koná pod záštitou J. E. Jaroslava Kurfürsta, velvyslance ČR v Belgii, a J. E. Stanislava Valla, velvyslance SR v Belgii, ve spolupráci s Českým centrem Brusel. Po projekci proběhne debata s režisérem filmu Matějem Mináčem a producentem Patrikem Paššem následovaná číší vína ve foyer kina.

Kdy: 9. 2. 2016 od 19:00

Kde: Kino Aventure, Galerie du Centre, Rue des Fripiers 57, 1000 Brusel

Vstup volný

Povinná registrace na: petrakova@czech.cz


Místo konání:

Cinema Aventure

Datum:

9.2.2016 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala