Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.5.2012

Komiks Tomáše Kučerovského v Bruselu

České centrum v Bruselu ve spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při EU a se sdružením Het beschrijf vás srdečně zve na prezentaci českého architekta a komiksového tvůrce Tomáše Kučerovského, která se uskuteční ve čtvrtek 3. května 2012 od 19 hodin v prostorách Stálého zastoupení ČR při EU.

 

Český architekt Tomáš Kučerovský založil v roce 2000 s několika přáteli časopis Aargh! orientující se na komiksovou tvorbu a o několik let později, v roce 2004, rovněž nakladatelství Analphabet Books se stejným cílem. Jakožto absolvent brněnské fakulty architektury se snaží hledat způsob, jak se tomuto tématu věnovat i v komiksu, a proto se ve své tvorbě v různých formách zabývá především architekturou. Grafické a komiksové práce Tomáše Kučerovského se objevily v několika antologiích a rovněž se autorsky zúčastnil celé řady mezinárodních výstav. Díky komiksu Ptačí perspektiva získal v roce 2008 cenu Muriel za nejlepší grafickou povídku na pražském Komiksfestu. V roce 2012 mu vyšla u vydavatelství Analphabet books komiksová monografie ZOOOM.

O českém komiksu přednášel na festivalech v Rusku (Boomfest), Nizozemí (Stripdagen Haarlem), Koreji (BICOF) a v českém centru v Bukurešti.

Prezentace Tomáše Kučerovského v Bruselu bude mimo jiné zahrnovat práci pro achitektonický časopis ERA21, pro který zpracoval popularizační komiksy o zapomenutých stavbách a nerealizovaných projektech. Dále cestopisné komiksové reportáže ze Singapuru a Koreje, komiks pro propagaci fakulty architektury ČVUT, projekt „Brno in comics“ a další. Kromě jiného krátký komiks pro antologii „Go home“, který vznikl na komiksovém workshopu v Singapuru, nebo příběh pro antologii „Ještě jsme ve válce“, v které komiksoví autoři zpracovali skutečné příběhy lidí perzekuovaných komunistickým i nacistickým režimem a kterou vydala nadace Post Bellum.

Tomáš Kučerovský pobývá v Bruselu od 30. dubna do 14. května 2012 v rámci rezidence Brussels in Shorts jejímž organizátorem je sdružení Het beschrijf.

 

Datum a místo konání:
3. května 2012 od 19h
Stálé zastoupení ČR při EU
Rue Caroly 15
1050 Brusel

Vstup zdarma. Po prezentaci (v angličtině) bude následovat číše vína.

Rezervace nutná na brussels@czech.cz.
 
Více informací o autorovi a Brussels in Short:
www.tomaskucerovsky.tk
www.beschrijf.be

 

 

Ve spolupráci s:

Místo konání:

Stálé zastoupení ČR při EU, Rue Caroly 15, 1050 Brusel

Datum:

3.5.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala