Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.10.2016 15:00 - 23.10.2016 18:00

POP AND SHOP: Třetí ročník EUNIC European Fashion and Design Market

Již potřetí Vás České centrum v Bruselu zve na festival POP & SHOP: EUNIC European Fashion and Design Market, který proběhne ve dnech od 21. do 23. října v bruselském DeMarkten. Akci organizuje EUNIC Brussels, síť evropských kulturních institutů se sídlem v Bruselu, a jejím cílem je vytvořit v Bruselu prostor pro prezentaci mladých návrhářů z Evropských zemí. Letos se představí 33 designérů ze 7 evropských zemí (České republiky, Estonska, Holandska, Maďarska, Lotyšska, Polska a Rumunska). Z českých designérů budou k vidění či koupi oděvy, doplňky, šperky, či tašky od Chriss Pola, Zuzany Veselé, Mikela da Luka, Gypsy Mama a Metráže.

Z českých designerů:

Metráž

Projekt METRÁŽ je zaměřen na ženy, které se ocitly v obtížných životních situacích. Založily ho designérka Lucie Kutálková/LEEDA a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová. V rámci pravidelných workshopů a ve spolupráci s designérem vzniká kolekce, kterou spoluvytvářejí právě ženy zasažené či ohrožené ztrátou trvalého domova. Prostřednictvím tvořivé činnosti si rozšiřují nejen pracovní kompetence, ale také si uvědomují své potřeby a vzájemně se podporují. Kromě sociálního aspektu celé značky se Metráž snaží o maximální využití surovin a jejich další zhodnocení - takzvaný Upcycling. Na festivalu si budou návštěvníci moci zakoupit trika s jednoduchým, ale vkusným motivem či si vybrat z velké nabídky náramků.

https://www.facebook.com/metrazdesign/?fref=ts

Gypsy MaMa

Design Gypsy Mama se inspiruje prvky tradičního romského oděvu a kombinuje je se současnou street módou. Gypsy MaMa je zároveň sociálním podnikem, kde se Romové a Romky podílejí na výrobě, prodeji i navrhování, a jejím cílem je přispět k toleranci, vzájemnému porozumění a obohacení ve společnosti. Dvě kolekce plné barev nabídnou širokou škálu šátků, trik či kalhot.

http://www.gypsymama.cz/

Chriss Pola

Ateliér Chriss Pola se zaměřuje na tzv. racionální design. Nejde o minimalismus jako takový, ale o redukci dílů oblečení tak, aby splnily svůj účel a byly pohodlné. Designérka vytváří vkusné a ručně dělané oblečení jako trika, šaty, bundy nebo také overaly, či doplňky pro každodenní nošení z organické vlny.

http://chrisspola.com

Zuzana Veselá

Zuzana je oděvní návrhářka, momentálně žije a tvoří v Praze. V roce 2004 ukončila Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor oděvní design. Její kolekce obsahují originální modely, často v kusovém provedení, nebo limitované série. Zuzana patří mezi výjimečné tvůrce české oděvní scény pro její originalitu, kreativní nápady a důslednost zpracování. Na festival dorazí s několika kolekcemi vkusných a barevných šatů, sukní, sak, blůz či kabátů.

http://www.zuzanavesela.cz/en/fall-winter-2016

Mikela da Luka

Originální pojetí Mikela da Luka konfekce nelze přehlédnout díky vytříbené jednoduchosti s akcentem detailu nebo výrazné změny zaběhnutých dimenzí doplněné geometrickými potisky. Během POP and SHOP se představí s typickými dlouhými triky či šaty, které se hodí ke každodennímu nošení i ke speciálním příležitostem, doplněné legínami či punčochami.

http://www.mikela-da-luka.com/

Otevírací hodiny:

21. 10. od 15:00 do 23:00 se zahajovací party od 20:00

22. 10. od 11:00 do 20:00

23. 10. od 11:00 do 18:00

Vstup: zdarma 

Více informací: Facebook

Kdy: od 21. do 23. října 2016

Kde: De Markten, Rue du Vieux Marché aux Grains 5/Oude Graanmark 5, 1000 Brusel

Tisková zpráva ke stažení zde.

   

Místo konání:

De Markten

Datum:

Od: 21.10.2016 15:00
Do: 23.10.2016 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala