Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2012 13:00

Plzeňský dětský sbor v Liège

České centrum v Bruselu vás zve na třetí ročník festivalu vokálních sborů „Voix sur Meuse“ do města Liège. Hlavní hvězdou bude Plzeňský dětský sbor, který v Belgii již několikrát vystupoval. Festival se bude konat v neděli 30. září od 13:00 hodin.

Plzeňský dětský sbor byl založen v roce 1980. Hned od počátku se stal reprezentačním sborem města Plzně a během svého trvání dosáhl mnoha uznání, ocenění na soutěžích a festivalech a vycestoval do mnoha zemí. V hlavním sboru zpívá 70 dětí z plzeňských škol ve věku 12 - 20 let. Sbor spolupracuje již řadu let s Divadlem Josefa Kajetána Tyla v Plzni a Plzeňskou filharmonií s níž se podílel například na realizaci Carminy Burany C. Orffa, účinkoval na řadě koncertů pro mládež o J. S. Bachovi, W.A. Mozartovi nebo B. Martinů.

Více informací: http://pds.wz.cz/


Festival „Voix sur Meuse“ (VSM), založený v roce 2007, sdružuje belgické i mezinárodní pěvecké sbory a vokální skupiny. Během dvou předešlých ročníků získal mnoho příznivců a stal se jednou z hlavních kulturních událostí města Liège. Hudba, zpěv, svoboda, rovnost a bratrství jsou charakteristickými znaky této hudební události.

Více informací: http://www.voixsurmeuse.be/

Datum a čas: 30. září 2012 od 13:00

Místo konání: okolo hráze Van Beneden v Liège

 

                    

Místo konání:
Liège
Datum:

30.9.2012 13:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala