Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.3.2013 - 15.9.2013

Petr Stanický – sólo výstava v Domě skla v Lommelu

České centrum v Bruselu a Glass House - Vlámské Centrum moderního skla v Lommelu, si Vás dovolují pozvat na Letní výstavu 2013, která se bude konat od 31. března do 15. září 2013. V rámci projektu se představí tři dílčí výstavy čtyř mezinárodně renomovaných umělců. Duo mexických bratrů de la Torre, Richard Meitner (US / NL) a Petr Stanický, který bude reprezentovat český design skla. Prosklená věž muzea v Lommelu nabízí mimořádný prostor, který slibuje bezesporu velmi vzrušující a výjimečně rozmanitý pohled na současné sklářské umění.

Každý rok pořádá Dům skla v Lommelu tři jedinečné výstavy zaměřující se na vnímání skla z různých úhlů pohledu, mapující informační, technické, historické, sochařské, koncepční nebo tematické aspekty skla. Kromě prací mezinárodně uznávaných umělců a vycházejících hvězd, vystavuje muzeum rovněž předměty ze soukromých i veřejných sbírek, například sbírky města Lommel.

České sklo bývá uváděno v Lommelu pravidelně. Poslední velká výstava věnovaná designu Českého skla (v roce 2010) byla nazvána "České sklo mezi tradicí a inovací". Celý projekt byl skvělým přehledem vývoje československé avantgardy od EXPO 58 dodnes a představil desítky uměleckých předmětů z dílen současných českých sklářských umělců.

Dílo mezinárodně uznávaného umělce Petra Stanického (1975), bylo představeno v Lommelu již v rámci výše uvedené výstavy v roce 2010. Po třech letech se Petr Stanický, který v současné době působí jako ředitel Ústavu produktového a prostorového designu a vedoucí ateliéru Design skla na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, vrací do Lommelu s jeho samostatnou výstavou.

 

Kdy: 31. března 2013 - 15. září 2013
Kde: HET GLAZEN HUIS, Dorp 14B, 3920 Lommel

 


Místo konání:
Dorp 14B, 3920 Lommel
Datum:

Od: 31.3.2013
Do: 15.9.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala