Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2011 20:30

Český jazz v The Music Village - Ondřej Štveráček

Když Ondřej Štveráček zahraje na svůj tenorový saxofon, lidé mají tendenci přestat dělat to, čemu se právě věnují a jen se nechávají unést jeho hudbou.

Ondřej Štveráček, talentovaný saxofonista působí na jazzové scéně již deset let a patří k nejvýraznějším postavám nastupující jazzové generace v Česku. Vedle aktivit sidemana však pilně rozvíjí svůj vlastní systém hry na saxofon nepřehlédnutelně inspirovaný jazzovou tradicí. Na svoje srovnávání s Johnem Coltranem je Štveráček možná už alergický, nicméně se mu nemůže vyhnout. Ondřej Štveráček má s jazzovou legendou společné i dokonale zvládnuté jazzové řemeslo, nepřekvapí ho jakékoliv, byť i krkolomně uspěchané tempo, vypořádá se s libovolně komplikovanou harmonií či metrem. V posledních letech se ovšem ve Štveráčkově hře neodbytně dere na povrch jeho vlastní hudebnická osobnost, z čehož těží jak on sám, tak jeho posluchači. Štveráčkův současný pohled na jazz pomáhají zhmotnit opravdoví jazzoví mistři nastupující generace.

Více informací o Onřeji Štveráčkovi na :  http://www.myspace.com/ondrejstveracekband

The Music Village
Klub je kulturním azylem, hlavním centrem jazzové hudby a živých vystoupení.
Akustika, zvuk, světla, scéna, pohostinnost, pohodlí, bar a restaurace - to vše ve stylu new-yorských nebo londýnských klubů. The Music Village nabízí všem milovníkům jazzu atmosféru všech velkých mezinárodních jazzových klubů, jejich kosmopolitnost i vlídnost.

© http://www.themusicvillage.com/page2fr.html

Cena : 12– 24€

20h30

Místo konání:

The Music Village, 50 rue des Pierres

Datum:

6.11.2011 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala