Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.4.2010 0:00 - 0:00

Odpoledne s Karlem Hašlerem

Český krajanský spolek Beseda v spolupráci s Českým centrem si Vás dovolují pozvat na promítání zajímavého dokumentárního filmu o Karlu Hašlerovi. Není to nostalgický snímek o krásách Prahy, ani estrádní přehlídka jeho populárních písní. Hašler byl velice všestranným umělcem, hercem, scenáristou, skladatelem, spisovatelem, dramatikem a režisérem, vlastencem a obhájcem svobody, odpůrcem fašismu i komunismu. Za zpěv vlasteneckých písní byl koncem léta roku 1941 přímo na natáčení filmu Městečko na dlani zatčen a odvlečen do koncentračního tábora Mauthausen, kde 22. prosince téhož roku zemřel.

 

               

 

Film "Písničkář, který nezemřel" vznikl v koprodukci s USA v roce 2007 a je překvapivým pátráním nejmladšího Hašlerova (nemanželského) syna po jeho otci, kterého neznal a o němž se dozvěděl až po smrti své matky. V pátráních pomáhá Čechoameričanovi Thomasu Haslerovi Arnošt Lustig, jenž je zároveň i autorem scénáře. Film režíroval Josef Lustig a Marek Jícha.

 

Po filmové projekci proběhne diskuse s redaktorkou časopisu Český dialog, paní Martinou Fialkovou z Prahy. Jako obvykle bude k dýchánku patřit občerstvení.

 

R.S.V.P. +32 2 213 94 30

              brussels@czech.cz 

              info@krajane.net 

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

24.4.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

Beseda


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala