Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.4.2010 0:00 - 0:00

MUSICORDES a Kateřina Chrobková

Orchestr MUSICORDES a České centrum mají čest Vás pozvat na koncert s účastí české varhanice a cembalistky Kateřiny Chrobokové. Repertoár: Johann Sebastian Bach, Haendel, Antonio Vivaldi

 

Vstupenky:

Dospělí: 10 Euro

Děti: 6 Euro

 

Výtěžek večera poslouží na podporu projektů v rámci pomoci dětem, obětem Černobylu.   

 

Rezervace: 0498 / 71 72 63

 

 

Kateřina Chroboková - varhany, cembalo

 

Svou mezinárodní kariéru zahájila vítězstvím na Oundle International Organ Festival v Anglii 1999. Součástí tohoto ocenění bylo pět recitálů na mezinárodních varhanních festivalech ve Warwicku, Coventry, St. Albans, Cambridgi a ve slavné St. Pauls Cathedral v Londýně. Od té doby koncertovala v řadě zemí Evropy i v zámoří. Vystoupila mj. na festivalech v Anglii, Belgii, České republice, Holandsku, Litvě, Lucembursku, Německu, Polsku, Portugalsku a Mexiku.

 

V lednu 2007 spolupracovala s belgickým dirigentem Jos van Immerseelem se souborem Anima Eterna, se kterým provedla jako sólistka Koncert pro cembalo a malý ensemble od Bohuslava Martinů na festivalech v Bruselu a Bruggách. Dále spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Moravskou filharmonií Olomouc a Janáčkovým komorním orchestrem. V oblasti soudobé hudby vystupovala na řadě festivalů a účastnila se mnohých projektů mj. se souborem Nieuw Trombone Collectief, několik soudobých skladeb uvedla ve světové premiéře. Mexický skladatel Juan Felipe Waller jí věnoval skladbu Chemicangelo, která měla v jejím podání světovou premiéru na festivalu „Voor de Wind“ v holandském Utrechtu. V březnu 2007 premiérovala na Expozici nové hudby v Brně spolu s cembalistkou Barbarou M. Willi a perkusionistou Tomášem Ondrůškem skladbu pro dvě cembala a bicí, kterou jí věnoval Petr Cígler.

 

Od roku 2004 vyučuje na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Vedle toho byla přizvána jako lektorka ke spolupráci na mezinárodních kurzech pro varhaníky Oundle International Festival for Organists v Anglii a na University of Glasgow ve Skotsku.

 

V říjnu 2007 natočila v Belgii své první profilové CD, které vyšlo na jaře 2008.

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

25.4.2010 0:00 - 0:00

Organizátor:

Orchestr MUSICORDES


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala