Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2012 - 29.9.2012

Mladá česká designérka Iva Prucková představí svůj nábytek na Design September

České centrum Brusel zve všechny milovníky designu na každoroční „Design September“, přehlídku belgické i mezinárodní tvorby, na které se mezi jinými představí i mladá česká designérka Iva Prucková se sérií nábytku inspirovanou dílem Alenka v říši divů. Design September bude v Bruselu probíhat mezi 6. a 30. zářím 2012.

Letošní již šestý ročník nabídne více než sto kulturních a komerčních událostí. Město se na měsíc promění v místo setkávání současných celosvětových designérů. Letos dominují grafika a textil, k vidění bude i nábytek, architektura a objekt.  Je možno vybírat ze široké škály kvalitních výstav, konferencí, trhu s designem nebo se zúčastnit tzv. Pecha Kuchy. V případě zájmu je možné navštívit známé belgické designéry přímo v jejich ateliérech. 

Více informací: http://www.designseptember.be/

V rámci Design September bude v galerii T.A.G City v Bruselu probíhat výstava s názvem New Exhibit Design 2012, v jehož rámci se představí i nábytek Ivy Pruckové. Tato mladá designérka dokončila v roce 2011 studium na vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. Studovala v ateliéru designu nábytku a interiéru. V minulých letech vystavovala na pražském Designbloku. V galerii T.A.G City představí projekt s názvem „Svět - nesvět. Tvořím surrealistickou pohádku skládanou ze vzpomínek a představ.“

http://www.ivapruckova.cz/

Projekt New Exhibit Design si klade za cíl reflektovat tvorbu mladých designérů. Deset začínajících umělců, kteří byli vybráni porotou složenou z týmu Design September a galerie T.A.G City, bude mít možnost představit publiku avantgardní a alternativní design. Jedná se o snahu ukázat pravou povahu předmětu a práce s ním a poukázat na nadmíru současné industriální tvorby, ve které práce jednotlivce zaniká. České centrum Brusel vás srdečně zve na vernisáž, která bude v galerii T.A.G City probíhat 7. září v 18 hodin.

Více informací: http://www.tagcity.be/expodev.htm

Pohádka Alenka v říši divů – objekt Bílý králík

Králík drží vstup do říše a láká Alenku, aby do něj vstoupila, aby si povšimla sušenky a lahvičky s nápisy. Celý objekt je nastříkán v jedné barvě, a to lesklé bílé. Skříňka jako otvor do říše divů a snů může být s dvířky, poličkou nebo šuplíky. Majitel si může skříňku dotvořit dle vlastní fantazie, proto je nastříkána v jedné barvě.

Adresa: Galerie T.A.G City, Tunnel Brabant passage Charles Rogier 23D, 1210 Saint-Josse-ten-Noode

Datum vernisáže: 7. září 2012 v 18:00 hodin

Datum výstavy: 8. – 29. září 2012

Otevírací doba pondělí - pátek: 12:00 - 14:00 a 16:00 - 18:00

Otevírací doba sobota: 12:00 - 18:00

 

    

 

 

Místo konání:

T.A.G City

Datum:

Od: 8.9.2012
Do: 29.9.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala