Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2019 20:00

Recitál Mahana Esfahaniho v muzeu hudebních nástrojů

Miroslav Srnka představil v roce 2018 v belgické premiéře skladbu Future Family – v BOZAR ji provedl Quatuor Diotima. Letos centrum krásných umění BOZAR spojilo síly s Muzeem hudebních nástrojů (MIM) a zve do Bruselu Mahana Esfahaniho. Ten kromě belgické premiéry Srnkova díla, a zde je nutno poznamenat, ušitého na míru tomuto světoznámému cembalistovi iránsko-amerického původu, předvede repertoár starší, ale i moderní hudby. Muzeum hudebních nástrojů mu při této příležitosti poskytne dva výjimečné exempláře cembala, jež je stále velmi opomíjeným koncertním nástrojem.

Esfahani studoval muzikologii a hru na cembalo ve Spojených státech, ale také v České republice pod vedením Zuzany Růžičkové (1927 – 2017), které se přezdívalo „první dáma cembala“. Získal jako první cembalista v historii prestižní ocenění „New generation Artis“ vyhlašovaného stanicí BBC Radio 3 a také v roce 2011 uvedl vůbec první cembalový recitál v rámci světoznámých BBR Proms, pravidelně také koncertuje v České republice, kde žije.

Miroslav Srnka (* 1975) je jedním z nejviditelnějších současných českých autorů klasické hudby mladší generace. Držitel několika cen spolupracuje se zvučnými jmény a jeho díla jsou v zahraničí uváděna např. v Berlínské státní opeře, v provedení Klangforum Wien nebo BBC Philharmonic.  Srnka vystudoval hudební vědu na FF UK a kompozici na HAMU, dále studoval v Berlíně a Paříži.  Více informací: Oficiální stránky skladatele

Kdy: 20. února 2019 od 20:00

Kde: Muzeum hudebních nástrojů (Musée des Instruments de Musique), Montagne de la Cour 2, 1000 Brusel

Vstupenky v předprodeji (24EUR) zde, celý program koncertu zde.


 

Místo konání:

Musical Instrument Museum, Montagne de la Cour 2

Datum:

20.2.2019 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala