Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.2.2017 19:00

Svatý rváč - beseda s Milenou Štráfeldovou

Český krajanský spolek Beseda organizuje setkání s Milenou Štráfeldovou, která představí bruselskému publiku svůj nový historický román Svatý rváč, který vyjde v nakladatelství Garamond letos na jaře. Setkání proběhne 24. února 2017 od 19:00 hodin v prostorách galerie Českého centra v Bruselu a bude probíhat v českém jazyce.

Svatý rváč

Historický román Svatý rváč se z krátkých a mnohdy jen útržkovitých dobových zpráv snaží zrekonstruovat životopis Jeronýma Pražského, nejvýznamnějšího žáka a blízkého přítele Mistra Jana Husa. Jeho život sleduje od dětství na Novém Městě pražském, přes studia na Pražském učení, cestu na univerzitu v Oxfordu, odkud Jeroným přinesl do Prahy stěžejní spisy církevního reformátora Johna Viklefa a pouť do Svaté země.

O autorce

Milena Štráfeldová se narodila v roce 1956 v Praze, vystudovala obor teorie a dějiny kultury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Vystřídala řadu zaměstnání v muzeích, knihovnách, na ministerstvu kultury a mnoho let pracovala jako redaktorka v České televizi či různých rozhlasových stanicích. Od roku 2001 působí v zahraničním vysílání Českého rozhlasu, kde se věnuje především českým krajanům a exilu.

 

Před besedou se bude od 18 hodin též konat burza knih. Jejich seznam vám bude na požádání poslán a rezervované knihy budou přivezeny.

 

Kdy: 24. února 2017 od 19:00

Kde: České centrum, Avenue Adolphe Buyl 150, 1050 Brusel

Vstup: zdarma

Rezervace na: spolek@beseda.be

 

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

24.2.2017 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala