Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.3.2016 20:00

Setkání s Michalem Ajvazem na ULB

České centrum Brusel ve spolupráci s Université Libre de Bruxelles si Vás dovoluje pozvat na setkání s mimořádným českým spisovatelem Michalem Ajvazem. Tento autor na pomezí magického realismu a fantasy patří mezi přední soudobé autory v ČR, o čemž svědčí i řada literárních ocenění (Magnesia Litera 2012 nebo Utopiales 2015). Debata se koná 8. března 2016 od 20:00 v prostorách Maison des Arts na ULB.

O autorovi:

Básník a prozaik, jehož knihy se řadí k hravé literární fantastice plné symbolů. První kniha mu vyšla až ve čtyřiceti letech, přestože píše v různých intervalech už od patnácti let. Je držitelem Magnesie Litery za rok 2012. Jeho knihy vyšly v japonském, italském, chorvatském, francouzském, makedonském, norském, ruském či anglickém překladu. Narodil se v Praze 30. října 1949.

V roce 2011 vyšla Ajvazovi Lucemburská zahrada, za kterou získal o rok později Magnesii Literu za nejlepší knihu roku. Její součástí je i nově vytvořený jazyk a klíč k němu, jde o příběh učitele Paula, který do internetového vyhledávače omylem zadá jiné slovo, které se stane bránou k neznámému světu. V roce 2015 Michal Ajvaz obdržel cenu Utopoiales. Cena se uděluje v rámci Mezinárodního Festivalu science-fiction Utopiales ve francouzském městě Nantes. Ajvazovi se ocenění dostalo za knihu Druhé město v překladu Benoîta Meuniera, kterou vydalo nakladatelství Mirobole v dubnu 2015. (Více informací: CzechLit

Debata bude moderována Petrou James, vedoucí Centra českých studií na univerzitě ULB, a bude tlumočena do francouzštiny.

Kdy: 8. března od 20:00 hodin

Kde: Maison des Arts, Avenue Jeanne 58-60, 1050 Brusel

Vstup volný

 

Místo konání:

ULB

Datum:

8.3.2016 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala