Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.6.2017 15:00 - 17:00

Koncert orchestru deFilharmonie za účasti Michaely Bůžkové

Milovníci vážné hudby budou mít možnost zúčastnit se koncertu Antwerp Symphony Orchestra, který se představí 11. června od 15 hodin v jedinečném koncertním sále bývalého kostela sv. Augustina v Antwerpách. Na lesní roh hraje v orchestru absolventka brněnské JAMU Michaela Bůžková. Koncert pořádá hudební centrum v Antwerpách AMUZ , a na programu bude hravý Mozartův Hudební žert a Kvintet pro lesní roh a smyčce Es dur

Michaela Bůžková studovala hru na lesní roh na konzervatoři v Kroměříži a následně na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Po studiích hrála v různých souborech jako například v dechovém kvintetu Arion. Byla členka orchestru Moravské filharmonie v Olomouci a také hrála s Pražskou komorní filharmonií. Od roku 2007 je pevně spjatá se symfonickým orchestrem v Antwerpách, kde hraje první sólo. Často vystupuje jako sólista s různými orchestry a komorní hudbou. Získala mnohé ceny jako například v rámci Festivalu Ruhr Europäischer Wettbewerb Klassik, nebo na soutěži Czech -Slovak-Anglo Trust Competition v Brně.

Antwerp Symphony Orchestra je jedním z předních Vlámských symfonických orchestrů. Orchestr vede nizozemský dirigent Edo de Waart. V Antwerpách vystupují převážně v deSingel, Romy a již zmíněném hudebním sále bývalého kostela sv. Augustina AMUZ. Antwerp Symphony Orchestra mají za sebou mezinárodní koncertní turné po různých evropských zemích a budou, chystají se také do Japonska. Kromě svých pravidelných koncertů, orchestr spolupracuje na sérii vzdělávacích a sociálních projektů, které se snaží přibížit orchestr dětem, mladým lidem a lidem z různého prostředí po celém světě.  Antwerp Symphony Orchestra založili i vlastní label, který se zaměřuje na velké spektrum repertoáru od vážné hudby přes africkou hudbu v různých moderních aranží. Spolu s Lannoo orchestr rozvíjí řadu zvukových knih pro děti.

 

Michaela Buzkova | lesní roh

Koen Thijs | lesní roh

Wouter Vossen | housle

Sander Geerts | viola

Ayako Ochi | viola

Marc Vossen | violoncello

 

Na programu:

Mozart | Kvintet Es dur 

Mozart |  Hudební žert 

 

Kdy: 11. 6. 2017 od 15:00

 Kde: Amuz Kammenstraat 81 – 2000 Antwerpen

Více informací: ZDE 

 

Místo konání:
Amuz Kammenstraat 81 – 2000 Antwerpen
Datum:

11.6.2017 15:00 - 17:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala