Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2019

Marek Šindelka v PassaPorta

Večer plný literatury i autorské čtení. Spisovatel Marek Šindelka se představí 24. října belgickému publiku v bruselské Passa portě.

Mezinárodní literární dům Passa porta každoročně zahraničním autorům umožňuje rezidenční tvůrčí pobyty a během letošního podzimu se projektu účastní český spisovatel Marek Šindelka, který na místě nyní dokončuje svůj nový román. Při této příležitosti se konají autorské večery, díky nimž se belgické publikum může seznámit s doposud nepřeloženým dílem současného zahraničního autora.

„Když jsem začínal s literaturou, tak jsem se hrozně styděl vyslovit svůj názor nebo se postavit před lidi se svými texty, natož pak v zahraničí,“ vzpomíná Šindelka v jednom z rozhovorů. Dnes je však v zahraničí uznávaným a překládaným autorem. Konkrétně v belgickém kontextu je však zároveň známý i neznámý. Jeho romány Mapa Anny Únava materiálu už totiž vyšly v nizozemštině (Anna in kaart gebracht, 2016; Materiaalmoeheid, 2018; oba překlady publikovalo nakladatelství Das Mag a přeložil je Edgar de Bruin) a vlámsky mluvícím publikem byly vskutku vřele přijaty, nicméně frankofonní čtenářská obec svůj překlad doposud nemá.

Čtenáři i všichni milovníci literatury se ve čtvrtek 24. října od 20:00 mohou osobně setkat s Markem Šindelkou při autorském čtení jeho knihy Zůstaňte s námi, která aktuálně vyšla v překladu do nizozemštiny. Večer proběhne v angličtině s titulky ve francouzském a nizozemském jazyce.

Passa porta ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu přiblíží část díla mladého hlasu české literatury, který belgické publikum může objevit.

 

Setkání se spisovatelem Markem Šindelkou

Kdy: 24. října od 20:00 do 21:30

Kde: Passa porta, Rue Antoine Dansaertstraat 46, 1000 Brussels

Více informací:ZDE

(c) foto: This is How We Read (literární blog - v roce 2017, u příležitosti jeho účasti na literárním festivalu v Bruselu, s M. Š. vydal tento blog zajímavý rozhovor ve vlámštině); vydavatelství Odeon, (c) video: Passa Porta Festival

Místo konání:

Passa porta, Rue Antoine Dansaertstraat 46, 1000 Brussels

Datum:

24.10.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala