Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.4.2013 19:00

Mama Illegal - vítězný film festivalu Jeden svět v Bruselu 2012

České centrum v Bruselu ve spolupráci se Stálým zastoupením České republiky při Evropské Unii, Human Rights and Democracy Network a EIDHR Forem vás zvou na promítání filmu Mama Illegal, který se stal loňským vítězným snímkem festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Bruselu 2012. Projekce se uskuteční 15. dubna 2013 od 19:00 hodin v kinosále Stálého zastoupení České republiky při EU u příležitosti blížícího se 7. ročníku festivalu Jeden Svět v Bruselu. Film bude v původním znění s anglickými titulky. Po promítání bude následovat debata. Rezervace nutná na vlasova@czech.cz.

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět je dnes největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě a jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v rámci České republiky. Letos se již po sedmé uskuteční také Jeden svět v Bruselu. Od 21. do 29. května 2013 budou mít diváci příležitost zhlédnout více než desítku nových dokumentárních filmů doplněných o panelové debaty s politiky, obránci lidských práv nebo vedoucími představiteli mezinárodní komunity neziskových organizací.

Program letošního ročníku se převážně snaží poukázat na rostoucí nebezpečí extremismu, nacionalismu, netolerance a rasismu v současné Evropě i v dalších částech světa. Filmy budou odrážet napětí, které ve společnosti působí jevy jako migrace, nezaměstnanost, vládní krize či obecně sociální nejistota. Toto vše je živnou půdou iracionálního strachu, jenž přerůstá do různých podob xenofobie.

Mama Illegal (režie Ed Moschitz / Austria / 2011 / 102 min)
Dokumentární film rakouského režiséra Eda Moschitze Mama Illegal se stal vítězným snímkem loňského festivalu Jeden svět v Bruselu 2012. Oceněný dokument se zabývá tématem ilegální migrace moldavských žen do Rakouska a Itálie a zkoumá, jak odchod matek poznamenává život dětí zanechaných doma. Film nenabízí odpovědi, naopak otevírá celou řadu otázek týkajících se důvodů k nepravidelné migraci, osobních rozhodnutí jednotlivců a postoje státních institucí.

Trailer: http://vimeo.com/47932017#

Více informací o filmu a o festivalu Jeden svět v Bruselu:
www.mamaillegal.com, www.brussels.czechcentres.cz, http://www.jedensvet.cz

Datum a místo konání: 15. dubna 2013 od 19:00 hodin

Stálé zastoupení ČR při EU, Rue Caroly 15, 1050 Brusel

Vstup zdarma. Po promítání bude následovat debata

Rezervace nutná na vlasova@czech.cz

   

Místo konání:

SZ České republiky při EU, Brusel

Datum:

15.4.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala