Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.3.2018 20:00

Lukáš Vondráček: koncert v Antverpách

Tento jednatřicetiletý talent z České Republiky byl již od svých dvou let nazýván zázračným dítětem a při pohledu na jeho dosavadní činnost se vůbec není čemu divit. Již v tomto nízkém věku začal hrát na klavír, své první vystoupení měl již ve 4 letech a od té doby jeho kariéra jen vzkvétá.

V pouhých devíti letech vyhrál svou první mezinárodní soutěž a o čtyři roky později vyjel na své první měsíční zahraniční turné. Jeho kariéra byla ovlivněna dirigentem Vladimirem Ashkenazyhem, který si jej v jeho patnácti letech vzal pod svá křídla. Prohlásil o Vondráčkovi, že „takový klavírista se rodí jednou za třicet let“. V roce 2003 Vondráček vyrazil na americké turné, při kterém vystoupil v newyorské Carnegie Hall. O 6 let později získal cenu poroty v mezinárodní soutěži Vana Cliburna v Texasu. V březnu 2010 zvítězil v americké soutěži Hilton Head International Piano Competition a v roce 2012 získal současně první cenu, velkou cenu i čtyři speciální ceny v mezinárodní klavírní soutěži UNISA Vodacom v jihoafrické Pretorii. V tomto roce pod vedením Hung-Kuan Chena absolvoval New England Conservatory v Bostonu, kde v současnosti žije.

V roce 2016 Lukáš Vondráček vyhrál prestižní Soutěž královny Alžběty v Belgii a svým velmi energickým vystoupením, plným vášně a romantiky zároveň si získal nejen porotu, ale i širokou veřejnost v celé Belgii.

 

Elim Chan - dirigent

Lukáš Vondráček – piano

 

Brahms - Tragické Ouvertüre, opus 81

Liszt - Klavírní koncert č. 2 v A

Rimsky-Korsakov: Šeherezáda, opus 35 (Symfonická suita tisíc a jedna noc)

 

Kdy: 30. 3. 2018 od 20:00

Kde: Koningin Elisabethzaal, Astridplein 26, Antverpy

Vstupenky od € 16, možnost online zakoupení zde.

 

Místo konání:
Antwerpen
Datum:

30.3.2018 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala