Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.5.2019 - 9.5.2019

Literatura střední Evropy – literární večer a konference

Dva čeští hosté, autorka a literární teoretik, se zúčastní programu věnovaného literatuře střední Evropy na bruselské Svobodné univerzitě.

Česká spisovatelka, blogerka a „happiness manažerka“ vietnamského původu, Do Thu Trang, je jednou z pozvaných autorů na literární večer s názvem „Literatura bez hranic“. Více o ní najdete na jejím blogu ASIJATKA.

 

8. května v 18:00 hodin: literární večer – číst ze své tvorby budou: Dionisios Sturis (Polsko), Masahiko Shiraki (Slovensko), Do Thu Trang (ČR) a Tanja Maljartschuk (Rakousko). Překlad do angličtiny a francouzštiny bude simultánně promítán při čtení. Následovat bude diskuze s autory v anglickém jazyce a sklenka vína.

Všichni autoři budou číst úryvky v jazyce země, ve které žijí, i když jejich mateřským jazykem / prvním jazykem je japonština, vietnamština, řečtina nebo ukrajinština.

 

9. května od 10:00 do 17:00 hodin: mezinárodní konference na téma „Literatura bez hranic – překlad literatury ve střední Evropě, současný pohled a představy o budoucím směřování.“ Konference bude mít dopolední (10:00 – 12:30) a odpolední část (14:00 – 17:00).

Na konferenci vystoupí akademicize zemí Středoevropské kulturní platformy a ULB - Helga Mitterbauer (ULB), Tomáš Glanc (český rusista a slavista, teorik literatury a kultury, působící na univerzitě v Curychu), Sandra Vlasta (University of Mainz), Dionisios Sturis (spisovatel).

 

Organizátoři akce: ULB, PCCE, Rakouské kulturní fórum, České centrum Brusel, Velvyslanectví ČR v Belgii, Polský institut, Velvyslanectví SR v Belgii. V kontextu literárního programu na ULB pořádá Balassi Institute – kulturní servis velvyslanectví Maďarska v Belgii také výstavu fotografiío té se dozvíte více zde.

 

 

VSTUP ZDARMA, registrace zde.

Kdy: 8. – 9. května

Kde: Université Libre de Bruxelles, Maison des Arts, Avenue Jeanne 56, 1050 Brusel

Více informací: ZDE

O Středoevropské kulturní platformě: MZV ČR

(c) Foto Molki

(c) photo Michael Schwarz

 

Místo konání:

Datum:

Od: 8.5.2019
Do: 9.5.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala