Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.11.2014 19:30

Autorské čtení a debata: kniha Prioritaire Praha – Paříž

České centrum v Bruselu, Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu a krajanský spolek Beseda vás srdečně zvou na literární setkání s Lenkou Horňákovou Civade a Anne Delaflotte Mehdevi, které se bude konat dne 13. listopadu od 19:30 hodin v galerii Českého centra v Bruselu. Celý večer se povede v česko-francouzském duchu. Můžete se těšit na debatu, autogramiádu a čtení jejich společného díla Prioritaire. Praha – Paříž, Entre Seine et Vltava.

Anne Delaflotte Mehdevi z Paříže a Lenka Horňáková Civade, rodačka z Olomouce, se náhodou potkaly v kavárně v Londýně. Lenka Horňáková Civade se posléze odstěhovala do Paříže a Anne Delaflotte Mehdevi odešla do Prahy. Jejich přátelství však pokračovalo dál. Během let si vyměňovaly dopisy, sdělovaly si svá trápení, radosti, vyprávěly příhody a vyzvídaly novinky té druhé. V loňském roce z jejich dopisů vznikla kniha Prioritaire. Praha – Paříž, Entre Seine et Vltava ve francouzské verzi, která popisuje nejen těžkosti života v „cizí“ zemi, ale také překvapení, která je během objevování jejich nových domovů doprovázela. Příběh dvou přítelkyň, spojení dvou kultur, pohled na zajímavou dobu konce 20. století, i tak můžeme vnímat dopisy Lenky a Anne.

Lenka Horňáková Civade je spisovatelkou a malířkou. Mimo Prioritaire. Praha – Paříž již v roce 2010 vydala Provence jako sen a o rok později Lanýže. Svá malířská díla vystavuje jak ve Francii, kde momentálně bydlí, tak i v České republice.

Anne Delaflotte Mehdevi publikovala několik románů ve vydavatelství Gaïa, mezi kterými najdeme například La Reliuese du gué (2008), Fugue (2010) a Sanderling (2013). Její romány, za které obdržela několik literárních cen, byly přeloženy do němčiny, italštiny, nizozemštiny a slovenštiny.

Kdy: 13. listopadu 2014 v 19:30 hodin

Kde: Galerie Českého centra, Avenue Adolphe Buyl 150, 1050 Brusel

 

     

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

13.11.2014 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala