Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2011 22:00

Lesní zvěř

České centrum Brusel ve spolupráci se Sound Jazz Club a Skupinou ČEZ přináší všem milovníkům jazzu první koncert ze série koncertů mladého jazzu, jejímž prostřednictvím budou představovány vycházející hvězdy českého jazzu. Hudební skupina Lesní zvěř propojuje akustický drum´n´bass s nu - jazzem a psychadelií.

Při vyslovení názvu kapely se vkrádají myšlenky na trampskou kapelu hrající na potlaších své „stánky“. Z toho Vás vyléčí Lesní zvěř zazněním prvních tonů. Ponoříte se totiž do u nás netradičního a velmi osobitého propojeni akustického drum'n'bass s nu ‐ jazzem a psychadélí. Již dlouho tu nebyla tak intuitivni kapela propojujici zažitky se zvukem.       

Je to hudební skupina, jejiž zaklad tvoři trio Jura Hradil (Tata Bojs, ex Chorchestr, Umakart, Kašpárek v Rohliku), Miloš Rejsek (Swordfishtrombones, Voodooyoudo!) a Martin Čech (exChorchestr, exFruFru, projekty Pavla Fajta). Toto trio volně doplňují trumpetista Marek Steyer a Tomáš Pavla. Výsledkem je energická hudba, kde zpěv, hlukové plochy, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupuji vůči klávesám jako rovnocenní partneři – slova nebo melodie mají stejnou váhu jako hudební plochy.

Lesní zvěř
… je pocit nekonečné bezradnosti a sily okamžiku.
… je intimní řev.
… je plachá, ale vydat se po její stopě je dobrodružný zážitek.
…JE.

Více informací na www.lesnizver.cz

Místo konání: Sounds Jazz Club, Rue de la Tulipe, 28, 1050 Ixelles, www.soundsjazzclub.be

Nejste v Chicagu ani New Orleans, jste v Ixelles. Ale pokud máte dojmem, že jste někde jinde, je to pochopitelné: atmosféra, vůně, vřelé prostředí a hudba jsou skutečné, autentický jazz. Sounds Jazz Club, funguje od roku 1986 pod vedením Sergia Duvalloniho a Rosy Merlini. Na jevišti mívá pravidelně nejlepší belgické a mezinárodní jazzmany. Četné nezapomenutelné koncerty způsobily, že se stalo doslova „povinností“ pro všechny jazzové fanoušky a milovníky dobré hudby obecně navštěvovat místní akce. Sounds Jazz Club ale není jen hudba, ale i styl, koktejly (Sergio!), vynikající italská jídla (Rosy!) a kvalita autentického místa v Bruselu.

Vstupné: 7  €

 

Sérii koncertů mladého jazz v Sounds Jazz Clubu vám přinášíme za podpory ČEZ.

Místo konání:

Sounds Jazz Club, Rue de Tulipe 28, Bruxelles

Datum:

20.10.2011 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala