Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.4.2018 - 22.4.2018

Čeští umělci na Art Brussels 2018

19. - 22. dubna 2017 se bude konat jubilejní 50. ročník největšího bruselského veletrhu s uměním Art Brussels a i letos bude na tomto mezinárodním veletrhu prezentováno české umění. Díky galeristům Drdova Gallery a Polansky Gallery budou mít návštěvníci Tour & Taxis možnost objevit současné české tvůrce.

 

Drdova Gallery

Drdova Gallery vznikla v roce 2012 jako soukromá galerie, která zastupuje mladou a střední generaci umělců žijících v České republice. Kromě pravidelného výstavního programu se galerie zaměřuje na kurátorské projekty, přičemž prezentuje další jména českých umělců, a také na publikační činnost. I díky podpoře Českého centra Brusel se Lucie Drdová účastní již několikátého ročníku místního veletrhu.

Na letošním ročníku představí díla Markéty Othové, Pavly Scerankové a Aleksandry Vajd Galerie zastupuje a pravidelně vystavuje také umělce jako Hynek Alt, Jan Nálevka, Monika Žáčková nebo Daniel Vlček. Více informací o galerii zde.

Markéta Othová

Pohyb, jenž je vepsán do díla Markéty Othové, se podobá intuitivnímu sestupu dějinami fotografie. Ve svých nejnovějších dílech se pak více než kdy předtím zabývá výstavbou jednotlivých obrazů, které v přísném protikladu k předchozím cyklům snímá výhradně v laboratorních podmínkách fotografického studia. V pohybu dějinami fotografie se tak v současnosti dostala na úroveň experimentů fotografické avantgardy dvacátých a třicátých let 20. století. Nyní se ve svých pracích táže po povaze fotografického média a stabilitě vizuálního světa.

  

Pavla Sceranková

V tvorbě Pavly Scerankové se můžeme setkat s několika zásadními charakteristikami. Jedním z nich je její důraz na přímý fyzický vztah mezi objektem-sochou a jejím tvůrcem či uživatelem. Svou tvorbou v českém prostředí artikuluje výraznou individuální pozici svou schopností spojit výtvarnou suverenitu objektu s dynamickou myšlenkou nastíněné situace. V roce 2017 spolu se svou sestrou Luciou vystavovala také za podpory Českého centra Londýn v britské Pump House Gallery.

(Více: Oficiální web umělkyně)

  

Aleksandra Vajd

Fotografie Aleksandře slouží k přehodnocování vizuálního vnímání světa i fotografie samotné. Na problematičnost percepce poukazuje většinou prostřednictvím výstav, instalovaných s důrazem na celek a s ohledem na konkrétní prostor. To, co je na fotografii zobrazeno, tak je (znovu) obohaceno o třetí dimenzi.

    

 

Polansky Gallery

Polansky Gallery je mladá progresivní galerie pracující mezinárodně na vysoké úrovni. Není programově vyhraněná, zastupuje jak české, tak i zahraniční, mladé i zavedené umělce, pracující s libovolnými médii. Na Art Brussels vystavuje dohromady s berlínskou galerií Exile.

Martin Kohout

Ve své práci v poměrných dávkách kombinuje intuici s racionalitou. Na všedních instalacích demonstruje základní principy, které se v dnešním přeinformovaném světě často ztrácí pod nánosy zbytečností. V projevu uplatňuje převážně minimalistický přístup a často využívá nová média.

  


Kdy: 
19.-22.4.2018

Kde: Tour & Taxis, Avenue du Port 86C

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 19.4.2018
Do: 22.4.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala