Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.11.2011 22:00

Lanugo

Druhý koncert ze série mladého českého jazzu v Sounds Jazz Club pořádané s podporou ČEZ Group. Lanugo – originální česká kapela, která kombinuje jazz a pop.

České centrum Vám ve spolupráci se skupinou ČEZ přiváží koncert skupiny LANUGO. Jde o nové originální hudební uskupení, které se však již dobře etablovalo na české hudební scéně. Skupina vydala své první eponymní album v roce 2009. V červnu letošního roku vydalo Lanugo nový singl s názvem: „Tak i já“ a očekává se, že v pořadí druhé album vyjde již v listopadu.

Hudba, kterou hraje Lanugo, je vysoce ceněna a respektována českými hudebními kritiky. Živá vystoupení nabízí strhující zážitek především díky špičkové úrovni profesionálních mladých hudebníků, z nichž je kapela složena. Nejzajímavější osobností Lanuga je bezpochyby skvělá a charismatická zpěvačka, skladatelka a textařka Markéta Foukalová. Příjemné barvy a neuvěřitelný rozsah jejího hlasu se prolíná s dokonalým doprovodem ve strhujících, přitom však posluchačsky náročných skladbách – to je kapela Lanugo!

Lanugo:

Markéta Foukalová – zpěv
Viliam Béreš – klavír
Rastislav Uhrlík - kontrabas / bas kytara
Martin Kopřiva – bubny
Miroslav Hloucal – trumpeta
Mirek Šmilauer – kytara

Oficiální web kapely: www.lanugo.cz

Cena: 10 €

Místo: Sounds Jazz Club Brusel, rue de la Tulipe 28, 1050 Bruxelles  http://www.soundsjazzclub.be/

© Nejste v Chicagu ani New Orleans, jste v Ixelles. Ale pokud máte dojmem, že jste někde jinde, je to pochopitelné: atmosféra, vůně, vřelé prostředí a hudba jsou skutečné, autentický jazz. Sounds Jazz Club, funguje od roku 1986 pod vedením Sergia Duvalloniho a Rosy Merlini. Na jevišti mívá pravidelně nejlepší belgické a mezinárodní jazzmany. Četné nezapomenutelné koncerty způsobily, že se stalo doslova „povinností“ pro všechny jazzové fanoušky a milovníky dobré hudby obecně navštěvovat místní akce. Sounds Jazz Club ale není jen hudba, ale i styl, koktejly (Sergio!), vynikající italská jídla (Rosy!) a kvalita autentického místa v Bruselu.

 

Tento koncert se koná za podpory ČEZ Group.Místo konání:

rue de la tulipe 28, Brusel

Datum:

25.11.2011 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala