Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.11.2011 16:00

"Kuky se vrací" do belgického kina

Dne 5. listopadu v 16hod bude uveden jedinečný český film Kuky se vrací v rámci festivalu dětských filmů Filem´on v kině Nova.

Jde o příběh šestiletého kluka Ondry, který trpí astmatem, a tak ze „zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá Kukyho dobrodružství v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka, anebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života?

Kuky se vrací, představuje v kontextu současné české kinematografie skutečně jedinečný snímek a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinací hraného a animovaného příběhu, plného akční scén a vtipných dialogů.

Od 29. října do 6. listopadu 2011 můžete v Bruselu navštívit filmový festival pro děti od dvou do čtrnácti let Filem'on. Festival naplní dětské chuťové pohárky „kino-chuťovkami,“ krátko a dlouho metrážními filmy na téma kulinářské umění. Diváci mohou také shlédnout belgické i mezinárodní filmy v předpremiérách nebo se zaměřit na brazilské filmy či shlédnout některý z kino-koncertů.

Film bude uveden v českém znění s francouzskými a vlámskými titulky.

Promítání filmu proběhne s podporou Pražského domu, Plzeňského kraje a Ústeckého kraje.

Pro více informací navštivte: http://www.filemon.be/

Naši partneři:

     

Místo konání:

Cinéma Nova, Rue d'Arenberg 3, Bruxelles

Datum:

5.11.2011 16:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala