Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.7.2012 - 5.8.2012

Kosmopolite Art Tour

Mezi 30. červencem a 5. srpnem 2012 proběhne v Louvain – La - Neuve další ročník mezinárodního festivalu graffiti a street artu „Kosmopolite Art Tour“, který nabídne širokou škálu aktivit v oblasti pouličního umění (ateliéry, výstavy, kolektivní fresky, atd.) a představí přes padesát pouličních umělců z různých častí světa. Mezi nimi nebude chybět jeden z nejstarších českých aktivních tzv. „writers“, Jakub Uksa alias OBIC, či český umělec HANES.

Cílem mezinárodního festivalu graffiti a street artu „Kosmopolite Art Tour“, který vznikl v roce 2009, je rozvíjet výměnu výtvarného vyjádřeni v této oblasti prostřednictvím mezinárodních uměleckých setkání. Tento potulný festival již navštívil v roce 2010 Paříž, Amsterdam a Brusel, a o rok později se představil v Riu, Sao Paulu a Jakartě. Pokaždé se jej zúčastnilo více než padesát pouličních umělců z různých častí světa, kteří společně tvořili nástěnné fresky, výstavy či ateliéry.

Poté, co se v roce 2010 festival poprvé představil v Bruselu, vrací se opět toto léto na belgickou půdu, tentokrát však zavítá do mladého kosmopolitního města Louvain-La-Neuve. Aktivity zde budou probíhat na rozličných strategických místech: nádraží, náměstí « Place des Wallons », v centru v tzv. « Anneau Central », atd.

Festival nabídne bohatý program, jehož silnou stránkou bude mimo jiné tvorba nástěnných fresek, které umožní publiku seznámit se s umělci různých kultur a stylů přímo při vzniku maleb. Součástí budou i dvě výstavy věnované street artu, pouliční muzeum či ateliéry. Široká škála aktivit tak vybízí návštěvníky k procházce městem, která jim umožní objevit pestrost výtvarného vyjadřovaní street artu (figurální graffiti, šablony, nálepky, expresivní malbu, atd.).

Mezi všemi přítomnými umělci, kteří v průběhu festivalu představí svou tvorbu, nebude chybět ani jeden z nejstarších českých aktivních tzv. „writers“, Jakub Uksa alias OBIC. Ten se v současné době věnuje průkopnictví a experimentovaní s graffiti kdy opouští klasickou cestu práce sprejem, která je pro něj svým způsobem již nic nenabízející, vyčerpaná a nachází pro sebe svou osobitou výtvarnou formu hledání podstaty tvarů samotných písmen a hledaní dokonalosti tvaru samotného. Pro jeho práci je tak specifický proces ala prima (tzv. z první), kdy se celá myšlenka rodí až na místě u zdi, čímž se pro něj vždy stává novou výzvou(www.fotolog.com/obic).

Tvorba Jana Horčíka alias HANESe se převážně odráží od tvorby písma a typografie, což je také náplní jeho studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Na Kosmopolite Art Tour představí hravé kompoziční prolnutí typografie v malbu sprejem a akrylem s použitím autentických technik.

 

Více informací naleznete na stránkách festivalu: www.kosmo-art-tour.com

 

Organizátoři :
Farm Prod - Collectif d'artistes
Laid Back - Communication Agency
Chez Zelle - Maison de Jeunes - www.chezzelle.be
Urbana - Promotion des arts urbains

Místo konání:
Louvain-La-Neuve
Datum:

Od: 30.7.2012
Do: 5.8.2012

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala