Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.9.2014 - 23.9.2014

Slavnostní koncerty: 10 let České republiky v EU inspirován 110. výročím úmrtí Antonína Dvořáka

Srdečně vás zveme na dva slavnostní koncerty z děl Antonína Dvořáka, jehož 110. výročí úmrtí si letos připomínáme mj. Rokem české hudby. Z České republiky přijedou do Bruselu spolu s pianistou Richardem Pohlem operní sólisté Luisa Albrechtová a Adam Leftwich, kteří za klavírního doprovodu zazpívají Dvořákovy Písně milostné a Biblické písně a árie z opery Rusalka. V druhé půli koncertu zazní Dvořákovo Te Deum, oslavná kantáta pro sopránové a barytonové sólo, sbor a orchestr, pod taktovkou Radima Dvořáka.

První koncert
Pondělí 22. 9. ve 20:00 hodin, kostel Sacré-Cœur, rue Le Corrège 19, Brusel: koncert v rámci Roku české hudby, spolupořádaný Inspiration Tcheque, asbl, Czech Fun Clubem a Slovenskou katolickou misií, podpořený Stálým zastoupením České republiky při EU, věnovaný památce současného českého skladatele Antonína Tučapského. Vstupné je dobrovolné, registrace není nutná. Průvodní slovo v češtině a francouzštině.

Druhý koncert
Úterý 23. 9. v Prague House (Pražský dům), av. Palmerston 16, Brusel: slavnostní koncert k 10. výročí členství České republiky v EU, pod záštitou vedoucího Stálého zastoupení České republiky při EU, velvyslance Martina Povejšila. Koncert pořádá Czech Fun Club ve spolupráci s Inspiration Tcheque, asbl, Stálým zastoupením ČR při EU, Českým centrem v Bruselu a Pražským domem. Slovem (anglicky) provede Ladislav Miko. Vstup zdarma až do vyčerpání kapacity sálu, členové Czech Fun Clubu mají přednost. Rezervace nutná: tradiczech@europe.com.

Vyberte si jeden z koncertů a přijďte se zaposlouchat do podmanivých tónů Dvořákovy hudby a nezapomeňte přizvat své kolegy jiných národností.

 

           

Místo konání:

Datum:

Od: 22.9.2014
Do: 23.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala